Порошенко: герої Бузкового гаю в Херсоні – це наші нові Герої Крут

Петро Порошенко у підсумковому інтерв’ю «5 каналу» розповів про те, що у перші години повномасштабного вторгнення 24 лютого мільйони наших співгромадян об’єднались для захисту держави, і це врятувало Україну. Він також зазначив, що подвиг добровольців, бійців тероборони, які із саморобними «коктейлями» йшли на російські танки, співмірний із подвигом Героїв Крут.  

«Українці об’єдналися. Через дві години після перших ракетних ударів я був тут, в цьому приміщенні. Через три години тут була вже тисяча людей, які прийшли – дайте нам зброю. На відміну від росіян, які тікають з країни, українці із зброєю в руках готові її захищати», – нагадав Порошенко.

«Я щойно повернувся з Херсона. Подивіться на Бузковий гай: хлопці, які записалися одразу в цей день у 192 батальйон територіальної оборони Херсона, і з «коктейлями Молотова» в руках, тому що їм не дали зброю, пішли зупиняти російські танки. Це образ, який не менш сильний, ніж Герої Крут. Це риса, притаманна українцям», – вважає Порошенко.

«Це з одного боку величезна трагедія, а з іншого боку – велич українського духу, яка точно має бути закарбована в українській пам’яті», – переконаний п’ятий Президент.

Як відомо, 1 березня в боях за Херсон загинули бійці тероборони, які практично без зброї намагалися захистити місто від вторгнення російських військ. Їхні тіла знайшли в бузковому гаю і мікрорайоні Шуменський.