Московська церква це КДБістський притон, який благословляє вбивства українців – Порошенко

Петро Порошенко в інтерв´ю на «5 каналі» заявив, що не бачить майбутнього російської церкви в Україні. Він наголосив: організація, яка схвалює вбивства українців, це не церква, а підрозділ російських спецслужб. 

«Я не знаю такої церкви – УПЦ. Я знаю, що відповідно до діючого законодавства є український філіал російської православної церкви. Яке майбутнє в російської православної церкви? Жахливе. Бо це не церква. Це КДБістський притон, який схвалює і благословляє вбивство українців, який є отрутою для будь-якої віруючої людини», – зазначив Порошенко.

«Яке майбутнє російської православної церкви? Очевидно – пекло, бо це не церква. Бо коли її предстоятель гундяєв благословляє і хрестить вбивць для того, щоб вони більше вбивали, гвалтували, калічили українців – ви там Бога не знайдете. І не вірте, коли хтось каже, що вони відокремилися, відділилися від кіріла», – зауважує п’ятий Президент. 

«Я маю кілька тестів. Якщо ви відокремилися, повідомте про це православний світ. Направте всім 15-ти православним церквам, що ви більше ніякого відношення до кіріла і московської церкви не маєте», – говорить Порошенко. 

«Друга позиція – припиніть грати гру кіріла. Бо кіріл скав, що він і вся російська церква припинила православне спілкування з його всесвятістю Вселенським Патріархом. Приїдьте на Фанар і задекларуйте, що ви повертаєтеся до світового православ’я. А якщо повертаєтеся, то визнайте Томос, який виданий Вселенським Патріархом», – пояснює Порошенко. 

«А потім приступіть до переговорів про єдину, соборну Православну Церкву України. Вливайтеся в неї. Я впевнений, що двері відкриті. І якщо вам дехто заважає це робити – колаборанти, сєпари, шпигуни, ті, хто утримував у себе в церквах зброю чи пропагандистську російську літературу «русского міра», гроші, які ви отримували з кремля і все інше – позбавтеся таких людей. Ось цим зараз має займатися СБУ – виявити і притягти до відповідальності, бо вони працюють на агресора, коять кримінальний злочин і зраджують державу», – пояснює Петро Порошенко.

«А решта, включаючи особливо з прихожанами – будь ласка, ласкаво просимо. Бо це кремлівські сценарії – показати, що це є атака на церкву, атака на вірних. Ні. Це атака на росію. І ніхто цю атаку припиняти не буде, бо ціна, яку заплачено нашим народом на фронті, вона вимагає справедливості. І от те, що робить зараз Україна, це повністю відповідає християнським канонам і відповідає справедливості – тій, яку Україна заслужила», – резюмує Порошенко.