Порошенко: маємо остаточно викорчувати залишки «русского міра»

Петро Порошенко в підсумковому інтерв’ю на «5 каналі» заявив, що з 2014-го року зміцнювалися підвалини української державності, а повномасштабне вторгнення росії у лютому 2022 року стало остаточним щепленням від «русского міра». Порошенко наголосив: Україна має рішуче позбавитись від залишків п’ятої колони кремля.

«Українська нація почала змінюватися з 2014 року. Був створений фундамент державності у вигляді будівництва армії, яка зупинила ворога на Сході і дала можливість нам розбудувати економіку країни», – нагадав Порошенко. 

«Ми вже мали сотні тисяч людей, які пройшли фронт і які склали на першому етапі, крім добровольців, які записалися, але не мали військового досвіду, великий кістяк, який здивував світ. Але після початку повномасштабної війни у нас остаточно була реалізована позиція «Геть від Москви!», на якій я наголошував усі п’ять років свого президентства», – зауважив Петро Порошенко.

«Все треба викорчувати. Найкращим щепленням проти «русского міра», яке дуже ефективно спрацювало, стала повномасштабна російська агресія. Коли ти їдеш по Сходу, а ми проїхали від Бахмута, Соледара аж до Лимана, Ізюма і Балаклії, там не так часто зараз зустрічаєшся із людьми. Але ці настрої панують, бо масштаб руйнації був неймовірний. Заїдьте туди, ви майже нікого не знайдете, хто б наважився навіть висловитися про «не все так однозначно». Для всіх уже все зрозуміло», – констатує Порошенко.

«Це – потужне щеплення. Більше немає шансів у проросійських партій на кшталт ОПЗЖ», – вважає Петро Порошенко. Він також зауважив, що перейменування заборонених партій чи фракцій недостатньо: «тоді виходить, що ми боролися проти назви партії, а не проти ідеології і сутності цієї російської п’ятої колони». 

«У нас є позиція і по зрадникам, коллаборантам, диверсантам, шпигунам, і з точки зору московської церкви. У нас є величезна кількість позицій, до яких ми точно не маємо повертатися», – переконаний Порошенко.

«Україна остаточно перерізала ті пути, якими нас прив’язували до радянського союзу, до російської імперії, до росії. Україна потужно рухається в Європейський Союз. І це є дуже сильною мотивацією щодо тих змін, які в країні відбуваються і ще мають відбутися», – резюмує п’ятий Президент.