Порошенко у Рівному: церква, яка керується з москви, – не українська церква і має називатись московською

Петро та Марина Порошенки у Свято-Покровському кафедральному соборі Рівного взяли участь у молебні, який очолив Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.  

«Рівно 4 роки тому Свято-Покровський кафедральний собор у Рівному став першим, куди ми привезли Томос. І сьогодні ми саме тут, щоб подякувати Владиці Іларіону та всій рівненській громаді, яка стала одним із лідерів, адже більше 100 парафій перейшли до ПЦУ. Це – вибір людей, свідома правильна позиція», – сказав Порошенко. 

«Сьогодні разом з вірянами у Рівному помолилися за всіх безневинних жертв з Дніпра, яких вчора безжально вбив російський ворог, поціливши ракетою у багатоповерхівку», – зазначив Порошенко. 

П‘ятий Президент передав вірянам вітання від імені Вселенського Патріарха Варфоломія. «Я маю високу честь передати вам вітання від Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, який підписав нам Томос і який запросив мене на річницю Томоса бути на Фанарі. І з великою любов’ю до Бога, з великою любов’ю до України ми продовжуємо роботу про визнання нашої церкви православними церквами всього світу», – сказав Порошенко. 

Він також наголосив, що церква московського патріархату має припинити обман, відповідно до закону змінити свою назву і вказати свій зв’язок з рпц. 

«Відхід всього світу від московської церкви – для нас це принципово важливо. Ми не можемо прийняти і змиритися, коли московські попи не відспівують наших загиблих. Ми не можемо змиритися, коли московські попи сидять в залі кривавого вбивці путіна і вітають створення «донецьких», «луганських» та інших чортівських республік, анексуючи  Україну. Це – не наша церква», – констатує Петро Порошенко. 

«Ми прийняли закон, і я його підписав у 2019 році, який називається «Про свободу совісті і релігійних організацій». Там все чітко написано. Церква, яка має центр управління за межами України в країні-агресорі, в москві, має називатися московською. Треба людям казати правду. Ми вітаємо дії СБУ, яка нарешті після трьох років після зміни керівництва вже не перешкоджає переходу парафій до ПЦУ, а інколи навіть і притягає колаборантів і п’яту колону до відповідальності», – зазначає Порошенко. 

Він також відзначив, що зараз відбуваються величезні, рушійні позитивні зміни. «Відбулася перша різдвяна служба Поедстоятеля в Києво-Печерській Лаврі. 19 відбудеться друга служба украінською мовою нарешті в Лаврі на Богоявлення. Це все рушійні зміни. Але це тільки початок», – вважає Порошенко. 

«Ми сьогодні молимося за перемогу. Я хочу помолится за наших воїнів. Бо лише днями я приїхав з-під Бахмута і з-під Соледару і можу сказати, що незважаючи на всі труднощі, перемога буде за нами», – наголосив Петро Порошенко.