Іванна Климпуш-Цинцадзе: Україна має показати вірність реформам та зміцнювати демократію

Голова комітету з питань інтеграції України з ЄС, народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці у Facebook поділилась підсумками засідання Міжпарламентської ради Україна – НАТО.

Вона зазначила, що протягом усього дня була дуже відверта розмова за участі і Генерального секретаря Альянсу, і заступників генсека, і послів країн-членів та депутатів національних парламентів.

«Важливо, що Альянс дотримується єдності в питанні підтримки України. Усі розуміють, що результат цієї війни визначить геополітичне та безпекове майбутнє Європи і всього світу. Хоча військова допомога формується у ширшому форматі Рамштайну та вийшла на новий якісний рівень, – НАТО як організація підтримує нас через комплексний пакет допомоги (КПД), який спрямований на подолання наших поточних викликів», – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

«Вважаю, що нам треба докласти більше зусиль, аби використовувати його можливості в середньостроковому форматі ефективніше. КПД має стати також інструментом для того, щоб ми стали максимально сумісними з НАТО в усіх сенсах. Звісно, ми розуміємо, що до кінця війни рішення про членство України в НАТО ухвалити неможливо. Але я наполягала на тому, що за аналогією з умовами надання нам кандидатського статусу на вступ до ЄС, треба отримати такі ж умови від НАТО, аби ми могли їх виконати і, як Швеція та Фінляндія, претендувати на політичне рішення – щойно з’явиться вікно можливостей», – переконана депутатка.

«Є багато наших друзів, які наполягають, як і ми, що вже у Вільнюсі має бути даний чіткий сигнал щодо наступного кроку запрошення України в НАТО. Але є і багато країн, які вважають, що сьогодні основним пріоритетом повинна бути допомога, аби ми вистояли і відновили свою територіальну цілісність. Відчувається, що з багатьма країнами відбулася історична трансформація в розумінні України, з одного боку, та загроз від Росії – з іншого. Водночас нам треба докладати більше зусиль, аби пришвидшити надання потужнішої військової допомоги», – зауважує Климпуш-Цинцадзе.

Вона закликає ще більше посилити інформаційну роботу, аби західні суспільства розуміли, чому їхні уряди повинні нас підтримувати.

«Наголосила на тому, що швидкість надання нам зброї – це збереження життів людей, які є нашою найбільшою цінністю. Сподіваюся, що питання про надання нам танків вирішиться найближчими днями. А ми ставимо питання про винищувачі та дальнобійні потужності», – повідомила Климпуш-Цинцадзе.

«Партнери нададуть нам усю необхідну допомогу, питання часу і наполегливої роботи. Але і ми маємо демонструвати вірність заявленому реформаторському курсу та зміцнювати демократію, які захищає українське військо на фронті проти авторитарної імперії», – резюмує Голова комітету.