Порошенко у Європарламенті говорив про зброю, санкції проти росії та членство України в НАТО

Петро Порошенко в Брюсселі з Іванною Климпуш-Цинцадзе провели зустрічі з керівником Комітету у закордонних справах Європарламенту Девідом Макалістером і його заступником, співголовою Парламентського комітету Асоціації Україна-ЄС Вітольдом Ващиковським. 

«Сучасні танки, бойові літаки, дальнобійна артилерія та системи протиповітряної та протиракетної оборони – це теми, які не сходять з порядку денного будь-якої зустрічі щодо України. Так само нагальними є питання допомоги нашій державі всередині країни, від макрофінансової стабільності та енергетики до підтримки на шляху реформ», – зазначає Порошенко.

«Для наших європейських партнерів надзвичайно важливим є зміцнення економічної стійкості України на засадах зрілої демократії, політичного плюралізму, свободи слова, незалежності та ефективності державних інституцій, їхньої стійкості попри всі виклики, а також верховенство права та права людини», – наголошує Петро Порошенко.

«Ми обговорили способи подальшого послаблення росії і посилання економічного тиску на економіку країни-агресора. Звичайно за всі злочини проти українців буде невідворотнє покарання, зокрема трибунал», – повідомив п’ятий Президент.

«Мій месидж до всього істеблішменту в Брюсселі: повноправне членство України в Європейському Союзі та НАТО пришвидшить нашу перемогу і зміцнить безпеку всього континенту», – наголосив Порошенко. 

Він також висловив вдячність Європарламенту за постійну підтримку нашої держави як у відсічі російської агресії, починаючи з 2014 року, так і на шляху реформ, зміцнення стійкості держави, демократичних інституцій, політичного плюралізму та верховенства права.

«Навіть за часів війни Україна здатна і повинна демонструвати найкращі практики і стандарти, які повʼязують нас з цивілізованим світом та наближають до членства як в ЄС, так і в НАТО», – резюмує п’ятий Президент.