Іванна Климпуш-Цинцадзе: антикорупційна реформа принципово важлива для інтеграції України в ЄС

Голова Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС, народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе у складі української делегації взяла участь у засіданні Комітету закордонних справ Європейського Парламенту.

Вона наголосила, що ми дуже розраховуємо на попередню оцінку виконання нами семи умов, що супроводжували надання кандидатського статусу, аби мати можливість виправити помилки чи недопрацювання, яких було допущено в процесі швидкого виконання цих вимог.

«Нам треба зробити цю домашню роботу в такий спосіб, який би гарантував позитивну, ґрунтовну оцінку в жовтні 2023-го року, яка би відкрила шлях для постановки питання щодо початку перемовин про членство в ЄС. Очевидно, це потребує додаткового зміцнення спроможності, в тому числі і парламенту. Дуже розраховую, що Європейський Парламент і далі буде допомагати у зміцненні інституційної спроможності України», – написала Климпуш-Цинцадзе у Facebook.

За її словами, європарламентарі дуже уважно стежать за ситуацією в Україні і максимально проявляють лідерство щодо надання нам допомоги. Їх цікавили питання пріоритетів стосовно надання Україні зброї і притягнення Росії до відповідальності за її злочини.

«Є розуміння того, що надалі нам потрібна допомога, але партнери також ставили інші питання — зокрема, наскільки Україна налаштована продовжувати антикорупційну реформу. Це є принципово важливим для нашого поступу в євроінтеграційному напрямі. Також лунали відкриті питання стосовно єдності в українському політикумі і нового Указу Президента про обмеження виїзду держслужбовців, депутатів місцевих рад і навіть народних депутатів для міжнародної роботи», – зазначає Голова Комітету.