Порошенко на східному фронті: треба першими завдати удару, щоб зламати хребет російській армії

Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт з допомогою для кількох бригад ЗСУ заявив, що західні танки мають надійти в Україну протягом найближчих двох місяців. Він зазначив, що під час зустрічей у штаб-квартирі НАТО пояснював союзникам, що чим швидше Україна отримає потужну зброю, тим швидше буде зламаний хребет російської  армії. 

«Цей тиждень був дуже довгий. Спілкування і з Генеральним секретарем НАТО, зі всіма його заступниками, з послами країн НАТО при штаб-квартирі Альянсу полягали в наступному: якби ви нам дали танки 7-8 місяців тому, успіхи нашого східного наступу, південного наступу були б значно більшими», – розповів п’ятий Президент.

«росія зараз потихеньку підтягує резерви, потихенько підтягує сили. Нам треба набагато більше часу, щоб поламати русні хребта. Зараз є рішення по Леопардам, і буде дуже добре, коли ми будемо мати можливість від 5 до 10 бригад сформувати на базі бронетехніки, яка надійде в Україну за рішенням Рамштайну. Але вона має надійти впродовж 1,5-2 місяців. Танки, які надійдуть,  дозволять нам сформувати в кожній бригаді по танковому батальйону», – констатує Порошенко.  

«От хто зараз перший завдасть удар контрнаступу – той і отримає оперативну стратегічну перевагу. І саме тому ми маємо робити все, що ми можемо, щоб якнайшвидше посилити фронт. І саме тому сьогодні ми передаємо те, що ви просили. Я дуже ціную, що наш зв’язок прямий, ми не потребуємо ніяких посередників. Є прохання – і ми намагаємося швидко реагувати», – пояснює Порошенко. 

«У нас немає часу тягнути. Маємо зробити все, щоб зараз якнайшвидше ми дали можливість нашим ЗСУ завдати удару. За допомогою партнерів. Партнери підтримують нас, ми підтримуємо ЗСУ», – говорить Порошенко. 

Як відомо, п’ятий Президент з волонтерами ГО «Справа Громад» привіз черговий великий вантаж доя кількох бригад, які воюють на східному фронті. Це вантажівки DAF, спеціально обладнаний кунг для управління комплексом БПЛА Poseidon, «Старлінки», потужні генератори, автомобільні шини, пральні машини, а також хімічні грілки. Загальна сума цієї партії допомоги перевищує 9 млн грн. Кошти збирають волонтери, Фонд Порошенка традиційно подвоює зібрану суму.