Аеророзвідники, яким Порошенко передав БПЛА Poseidon, показали вражаюче відео – обіцяють вибухові результати

Українські військові з 15-ї бригади аеророзвідки показали вражаюче відео із запуском БПЛА Poseidon. Аеророзвідники подякували Фонду Порошенка та волонтерам за новітню техніку. «Чекайте результатів роботи наших нових пташок в майбутньому! Дякуємо за співпрацю та надані комплекси ГО Справа Громад Фонд Порошенка», – написали військові.

«Пташки «Посейдон» у руках справжніх асів. Чекаємо на вибуховий результат», – відповів на своїй сторінці у Facebook Петро Порошенко.

Як відомо, 16 серпня 2022 року Петро Порошенко повідомив про велику угоду з виробниками БПЛА Poseidon. Безпілотники мають дальність роботи до 150 кілометрів, висота – до 4000 метрів. Це – комплекс рівня розвідувального батальйону, який працює на користь усіх бригад зони відповідальності, роздвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів.

«Ми викуповуємо всю партію цих безпілотників, які мають стати очима нашої артилерії, аби кожен удар по ворогу був максимально ефективним», – пояснив Петро Порошенко. Він також повідомив, що програма отримала назву «Очі Арти». 

Оператори безпілотників розповідають, що Poseidon оснащений сучасним високотехнологічним обладнанням. «Круті у них дуже підвіси, камера ізраїльського виробництва. Теплак дуже класний. Ми на кілометр літаємо і бачимо ледь не як миша бігає, настільки він крутий. Тобто камера виграє. Вона на квадро чотири гвинта, ти можеш підніматися вертикально і потім собі планувати. Круїз на 75 км нормальна для нього швидкість. Тут йдуть сучасні антени, відеозв’язок, телеметрія. Воно більш стійке», – кажуть вони.

Військові наголошують, що безпілотник має алгоритм протидії засобам радіо-електронної боротьби: «Коли пропадає відео, можна відеочастоти одразу на ходу поміняти і вони не можуть заглушити таким чином. Інерційна система також є. Нас попередили про алгоритм дій, якщо РЕБом заглушили».

Техніка пройшла офіційні випробування. «Комісія, уповноважена ЗСУ, проводила ретельні випробування кожного дрону. Перша  позиція – здатність операторами на швидкий підйом, швидку атаку. Друга позиція – відстань на 50 км. А також висота, характеристики камери, тепловізора. Результат – блискучий. І третя позиція – це здатність утримувати від атак ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Наші «пташки» пройшли ці випробування на «відмінно», – зазначив Петро Порошенко. 

Перший комплекс БПЛА H10 Poseidon Mk II передали Десантно-штурмовим військам у липні 2022 року. Петро Порошенко також передав комплекс БПЛА «Poseidon» розвідникам 131-го батальйону, який брав участь у звільненні Снігурівки та херсонських земель. «Пара гострих очей та міцних крил — те, що потрібно нашим захисникам, щоб щоденно знищувати русню. Особливо зараз, коли потрібно викинути їх геть не тільки з правобережної Херсонщини, а й з лівобережної», – говорить Порошенко.

14 січня Петро Порошенко передав у війська три комплекси БПЛА «Poseidon», які виготовлені на шасі британської вантажівки DAF. Це дев’ять БПЛА, станції управління, а також три спеціально переобладнані автівки з кунгами. Бійці, які проходили навчання для управління цими безпілотниками, також отримали відповідні сертифікати.

«Це – інноваційна розробка, яку придумали технарі «Справи Громад». Загалом — це 9 пташок. Кунги були створені на основі наших DAFів. Усередині машин є абсолютно все, щоб розгорнутися і нищити ворога. І це те, що було потрібно військовим для ефективної роботи – щоб русня горіла в пеклі», – наголошує Порошенко.