«Євросолідарність» ініціює зміни до Податкового кодексу для автоматичного відшкодування ПДВ: бізнес знекровлений війною, так далі тривати не може

Народні депутат з фракції «Європейська Солідарність» зареєстрували законопроєкт зі змінами до Податкового кодексу задля відновлення своєчасного відшкодування ПДВ в автоматичному режимі. Як повідомила Ніна Южаніна, мета законопроєкту 8390 – зупинити корупційні дії податкової і ручний режим.

Законопроєктом пропонується:

  • скасувати тимчасову норму щодо ненарахування пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ з бюджету (на суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120% облікової ставки НБУ);
  • скасувати тимчасову норму щодо збільшених строків проведення документальних позапланових перевірок для підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ (термін проведення таких перевірок складатиме 30 календарних днів, що настають після закінчення граничного терміну проведення камеральної перевірки відповідної декларації або уточнюючого розрахунку).

«Навіть у 2017 році, коли золотовалютні резерви були вдвічі менші, ніж зараз, ми пішли на запровадження автоматичного відшкодування ПДВ. Адже законодавство відносно платників податків має бути передусім справедливим», – наголошує Южаніна.

«Підтримка цієї ініціативи може стати відповіддю на вільний ринок і стійкі обов’язки держави щодо експортної політики. І цей законопроєкт саме про відновлення прав (а не лише обов’язків) платників податків. Бізнес і так знекровлений війною, і за нинішніх реалій необхідно зробити все можливе, щоб підприємства (а тим більше ті, що здійснюють експорту діяльність) мали в обігу кошти. Бо далі так тривати не може», – вважають у фракції «Європейська Солідарність».