«Європейська Солідарність» вимагає ухвалити закони для підтримки економіки та бізнесу – Артур Герасимов

 «Європейська Солідарність» вимагає негайно ухвалити законопроєкти для підтримки української економіки та бізнесу – про це під час брифінгу заявив співголова фракції Артур Герасимов. 

Він повідомив, що фракція зареєструвала законопроект №8390, яким пропонується відновити своєчасне відшкодування ПДВ.

Крім того, «Євросолідарність» у законопроєкті № 8391 ініціює податковий механізм для зниження витрат підприємців, які купують генератори, інвертори та інше елктрогенеруюче обладнання. 

«Ключові битви йдуть на фронті. Але підтримка нашої економіки також є надважливою. Ключовим елементом цієї підтримки має бути збереження робочих місць. Згідно опитувань половина українців чи повністю втратила роботу чи повністю втратила зарплатню на своїй роботу», – зауважив він. 

Герасимов зауважив, що за даними ООН більше 7 мільйонів українців знаходяться тільки в країнах Європи. «Щоб їх повернути, будуть потрібні робочі місця, де вони зможуть працювати. Це – одне з ключових завдань влади на сьогодні», – наголосив депутат. 

«Але замість того, щоб підтримувати бізнес сьогодні, замість того, щоб давати бізнесу берегти ці робочі місця, відновлювати їх, вони вимивають обігові кошти у підприємств через неповернення ПДВ. Вони збільшують терміни перевірок в два рази, і це негативно впливає на бізнес, який і так під час воєнної агресії російської федерації працює з останніх сил», – сказав Герасимов. 

«Саме тому, розуміючи, що робочі місця сьогодні мають бути пріоритетом номер один, «Європейська Солідарність» зареєструвала законопроект 8390 і буде вимагати від монобільшості негайно прийняти його вже на найближчих засіданнях. Тому що зволікання  приведе до ще більших наслідків», – наголосив співголова фракції.

«Зараз, коли не повертаються обігові кошти підприємства через неповернення ПДВ, податкова не несе жодної відповідальності, бо ця відповідальність була скасована і пеня за неповернення своєчасне ПДВ була скасована цією владою. Ми будемо жорстко пропонувати повернути пеню, відшкодування бізнесу за неповернення їм обігових коштів», – підкреслив він. 

«Бізнес сьогодні набагато більш соціально відповідальний, ніж влада. Давайте подивимося на ті розміри волонтерської допомоги, яку бізнес сьогодні довозить і доставляє до Збройних Сил України. Саме тому ми будемо пропонувати скасувати подвоєння терміну перевірок на відшкодування ПДВ», – пояснює Герасимов.

«Щоб зберегти робочі місця, бізнес почав купувати генератори. Але амортизація цих генераторів відбувається протягом п’яти років. Саме тому ми зареєстрували законопроект 8391, який буде пропонувати миттєву амортизацію генераторів, акумуляторів, енергетичного обладнання, куплених українським бізнесом. Це допоможе їм отримати додаткові обігові кошти, щоб підтримати робочі місця і виплачувати українцям зарплату. Це буде здійснено за рахунок податку на прибуток для юридичних осіб, за рахунок ПДФО для ФОПів та за рахунок єдиного податку для тих підприємств, які на ньому працюють», – пояснив він. 

 «Європейська Солідарність» чітко розуміє, що підтримка української економіки надважлива. Ми пропонуємо ці рішення і будемо вимагати їх негайного голосування в парламенті, тому що ці рішення дадуть додаткові гарантії бізнесу для відкриття нових робочих місць і збереження тих, які вже існують», – підкреслив співголова «Європейської Солідарності».