Южаніна: вчасно відшкодоване ПДВ для експортерів – це майбутні податки, які врешті решт підуть на фінансування ЗСУ

Держава має зробити все можливе для підтримки бізнесу, який в умовах повномасштабної війни працює і продає товари на експорт. Саме надходження до бюджету від платників податків спрямовуються на фінансування української армії – про це на брифінгу заявила народна депутатка з «Європейської Солідарності» Ніна Южаніна. Вона зазначила, що фракція наполягає на ухваленні законопроєкту 8390 – він передбачає своєчасне відшкодування ПДВ і повернення відповідальності для тих податківців, які затягують відшкодування податку на додану вартість.

«Чому ми говоримо зараз про відшкодування ПДВ? Щоб всі громадяни розуміли – це не гроші із бюджету, це повернення експортерам тієї частинки податків, які вони сплатили тут в Україні, купуючи товари чи послуги для власного виробництва», – зазначила Южаніна.

За її словами, на цей час відновили свою діяльність трохи більше 50% підприємств в Україні. «Це ті, хто знайшли можливість, у кого були можливості в обігових коштах, і вони почали працювати зараз у цей надскладний час», – зауважила депутатка.

«У нас почала розвиватися експортна складова. Наші підприємства почали виходити з експортом на всі можливі ринки. Незважаючи на відсутність кредитування, незважаючи на проблеми в енергетиці, підприємства почали експортувати товари. Це важлива складоварозвитку нашої економіки. Діяльність наших підприємств, виробництв напряму пов’язана із наповненням нашого бюджету. А це означає можливості фінансування армії – це єдина можливість», – наголосила представниця «ЄС». Як відомо, фінансова допомога від західних партнерів не може спрямовуватись на фінансування ЗСУ, тому доходи бюджету напряму пов’язані із забезпеченням сектору оборони.

Депутатка зазначила, що влада вже декілька разів вносила зміни у законодавство і зараз пропонує повернути оподаткування на довоєнний рівень.

«Але треба повертатися в усіх складових, не тільки відносно зобов’язань і відповідальності платників податків, а й відповідальності держави. Тому ми й говоримо, що треба повернути автоматичне відшкодування ПДВ, вчасне, як це було відповідно до норм Податкового кодексу. В нинішній ситуації бізнес не може чекати свої обігові кошти. Ми маємо повернути всі терміни перевірок у ті норми і строки, які існували раніше для того, щоб експортери змогли продовжувати працювати. Інакше вони зупиняться», – пояснила Южаніна.

«Повернення строків перевірок, повернення відповідальності держави перед експортерами – це якраз ті партнерські відносини, які чекають усі експортери для того, щоб продовжувати працювати. Таким чином ми збережемо фінансування армії і хоча б планові надходження в бюджет на цей важкий 2023 рік», – наголосила депутатка.