Мрія ремонтників: Порошенко передає у ДШВ першу пересувну майстерню на базі вантажівки DAF

Петро Порошенко з волонтерами ГО «Справа Громад» підготували для військових пересувну ремонтну майстерню на базі британської вантажівки DAF.

Якщо перший зразок сподобається десантникам – будуть робити ще, каже п’ятий Президент.   

«DAF на фронті – річ універсальна. А у наших руках він легко трансформується хоч у засіб протиповітряної оборони, коли ми розмістили на ньому ЗУшку, хоч у банно-пральний комплекс чи спеціально обладнаний кунг, з якого злітатимуть «Посейдони», а зараз ще й у майстерню», – показав Порошенко диво-машину, повну необхідних інструментів.

«Це – перший зразок повноцінної пересувної майстерні для зони бойових дій. З повним набором усіх необхідних інструментів. Передаємо її на випробування і строгу оцінку командуванню ДШВ. Упевнений, що випробування у бойових умовах пройде успішно, і ми разом із ГО Справа Громад та Фондом Порошенка скоро будемо передавати багато таких майстерень батальйонам логістики», – зазначає п’ятий Президент.

Волонтери кажуть: критична потреба армії у таких машинках вимірюється у багатьох сотнях: «пересувне СТО, на шасі Leyland DAF, з багатою комплектацією приладів та інструментів – від верстатів до зварювальних напівавтоматів. З усіма мислимими та немислимими ключами та домкратами», – пояснює Юрій Бірюков і додає – ремонт поламаної або підбитої техніки не менш важливий за її постачання.

«Вчора було ухвалено рішення про те, що на першому етапі ми беремося виготовити 30 таких МТОшок для ДШВ, комплексне вирішення завдання для всього роду військ. Це 30 вантажівок викупити, доставити та відремонтувати. Це 30 будок-кунгів виготовити та змонтувати. Це 30 комплектів наповнення знайти, купити та змонтувати», – пише Бірюков.

15 січня Порошенко у Рівному передав бригаді тероборони 5 вантажівк DAF, які були переобладнані під «антишахеди». Це – спільний проєкт, який у Рівному Фонд Порошенка та волонтери ГО «Справа громад» реалізують із військовими, місцевою владою та командою «Євросолідарності». Ще дві вантажівки для ППО отримав батальйон ТрО, який прикриває столицю.

Також на шасі цих вантажівок виготовили спеціальні кунги для комплексів БПЛА Poseidon. Кілька комплексів такої техніки вже надійшли у війська. 

Як відомо, Фонд Порошенка та ГО «Справа Громад» законтрактували у Великій Британії понад 300 вантажівок Leyland DAF.

Leyland DAF 45.150 — це повнопривідна п’ятитонна дизельна вантажівка, яка може оснащуватись лебідкою і перевозити все, що потрібно для фронту: боєкомплект, харчі, воду і пальне в бочках. Частина автомобілів обладнана кранами для завантажування великокаліберних боєприпасів.

Кошти збирають волонтери, Фонд Порошенка традиційно подвоює зібрану суму.