Триває війна за ідентичність, і роль історії колосальна – Володимир В’ятрович

Не можна нехтувати історією України, яка визначає нашу ідентичність та дає нам сили в боротьбі з ворогом. Саме тому предмет історія України має бути обов’язковим у національному мультипредметному тесті. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Соліадарність» Володимир В’ятрович з трибуни парламенту.

«Ми розуміємо, що після повномаштабної російської агресії минулого року склалися особливі умови і вони мають бути відображені в умовах вступу у 2023 році. Ми підтримували минулого року зміни до аналогічного закону. Ми були готові підтримувати його і цього року, і підтримаємо в першому читанні, за основу», – зауважив депутат.

«Але є одне велике «але», яке називається «необов’язковість історії» в національному мультипредметному тесті. Ми вважаємо, що це дуже неправильно, зважаючи на те, що війна, яка зараз відбувається – це війна за ідентичність. І у цій війні колосально важливу роль відіграє знання історії», – наголосив депутат.

«Це дуже добре розуміють наші вороги. Це дуже добре розуміє росія, яка починає на окупованих територіях вилучати книги в першу чергу з історії України. Яка починає запроваджувати власні курси історії на окупованих територіях, яка вивозить українських вчителів на різного роду курси і привозить сюди російських вчителів історії», – також підкреслив він.

В’ятрович зазначив, що натомість в українському освітньому процесі склалася зовсім інша ситуація. «Ми не маємо зараз державної підсумкової атестації, яка б передбачала обов’язковість історії України. Ми не маємо обов’язкового курсу історії у вишах. Зараз нам пропонується цим законопроектом, по суті, зробити необов’язковою історію у національному мультипредметному тесті. Це неправильний підхід. Це підхід, який робить нашу державу слабшою в розумінні свого минулого і відповідно у здатності захищати себе у сьогоденні», – наголосив депутат.

Представник «Європейської Солідарності» зазначив, що фракція підтримує законопроект в першому читанні і буде напрацьовувати зміни, які дозволять повернути історію як обов’язковий предмет у підсумкове тестування.