Порошенко з волонтерами купив 150 генераторів і розказав, куди вони підуть

150 генераторів купив Петро Порошенко з волонтерами ГО «Справа громад» і компанією «Рошен». Техніка буде використана для оснащення мобільних майстерень та пересувних лазень – розповідає Петро Порошенко. У військах на такі обладнані вагончики величезний попит. Щоб прискорити виготовлення лазень і майстерень, відкривають ще один виробничий майданчик – каже Порошенко. 

«Зараз ситуація з енергетикою вже не така критична. Але ми разом зі «Справою Громад» і «Рошеном» прийняли рішення і купили генератори у виробника. Ціни – точно конкурентоздатні. Тому що кошти для допомоги армії мають використовуватися найкращим і найефективнішим способом», – пояснює Порошенко. 

«150 генераторів будуть встановлені або на банно-пральний комплекс, або на майстерню для відновлення боєздатності наших бригад на фронті», – розповідає Петро Порошенко. 

«Ми робимо максимум для того, щоб забезпечити і встигнути до контрнаступу. Ми завершили переговори і відкриваємо третій майданчик для виробництва. Бо нинішня швидкість нас не влаштовує», – зазначає п’ятий Президент. 

Він подякував усім небайдужим українцям, які донатять на ЗСУ. «Це наш з вами внесок в перемогу, у контрнаступ. І це найкращий спосіб використання вашої допомоги», – переконаний Петро Порошенко. 

Мобільні лазні – це спільний проєкт Фонду Порошенка та ГО «Справа Громад». Волонтери кажуть: черга за цими комплексами величезна. Щоб прискорити процес, деякі військові підрозділи передають волонтерам порожні контейнери та причепи, а майстри їх обладнують під банно-пральні комплекси. 

«Один із наших пріоритетів — берегти високий морально-психологічний стан та вмотивованість бійців. Для цього 5 місяців тому наша команда інженерів з нуля розробила та поставила на потік військові лазневі комплекси. Зараз черга на лазні вистроїлася вже з величезної кількості бригад, тому ми стараємося якнайшвидше задовольнити всі потреби війська», – пояснює Петро Порошенко.

Перші мобільні лазні, виготовлені коштом Фонду Порошенка та волонтерами ГО «Справа Громад» отримали бійці легендарної 25-ї бригади, яка відзначилась під час контрнаступу на Харківщині і звільняла Ізюм. Потреба у таких комплексах – до півтори тисячі штук. До кінця року у плані ГО «Справа Громад» зробити не менше 100 таких комплексів. Фонд Порошенка традиційно подвоює суму зібраних волонтерами коштів. 

Як відомо, Петро Порошенко з волонтерами ГО «Справа Громад» підготували для військових пересувну ремонтну майстерню на базі британської вантажівки DAF.

Волонтери кажуть: критична потреба армії у таких машинках вимірюється у багатьох сотнях: «пересувне СТО, на шасі Leyland DAF, з багатою комплектацією приладів та інструментів – від верстатів до зварювальних напівавтоматів. З усіма мислимими та немислимими ключами та домкратами», – пояснює Юрій Бірюков і додає – ремонт поламаної або підбитої техніки не менш важливий за її постачання.