Запорізька райрада підтримала ініціативу фракції «ЄС» щодо скандального закону 5655 і вимагає повернути контроль за забудовниками місцевим громадам

У Запорізькій районній раді депутати від «Європейської Солідарності» зареєстрували проєкт звернення до центральної влади з вимогою накласти вето на скандальний закон 5655 – зміни до закону щодо регулювання містобудування. Депутати з інших фракцій підтримали це звернення.

Депутати погодилися, що ухвалений 13 грудня 2022 року Верховною Радою України, за активної участі депутатів від забороненої партії опзж, проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021) є неприпустимим в умовах децентралізації та лишає місцеві органи влади права контролю над забудовниками.

«Ухваленим документом передбачається, фактично, позбавити місцеве самоврядування можливості результативно домагатися від забудовника дотримування містобудівної документації.

Водночас і держава фактично знімає з себе відповідальність за законність при наданні права на будівництво. Перевірки законності перекладаються для проведення в «ручному режимі» на експертні організації, що обирає сам забудовник. При цьому суттєво зменшуються і права громадськості на контроль за будівництвом.

Позбавлення місцевого самоврядування частини його прав є, по суті, порушенням принципів Європейської хартії місцевого самоврядування і намаганням побудувати в інтересах приватного бізнесу систему, що суперечить загальноприйнятим демократичним нормам», – розповідають депутати.