Лукашенко це маріонетка путіна, з ним нема про що говорити – Петро Порошенко

Петро Порошенко в інтерв’ю болгарському телеканалу NOVA заявив, що білоруський диктатор Лукашенко є співучасником злочинів путіна і ядерного шантажу кремля. Порошенко зауважив, що путін заявами про ядерну зброю у Білорусі намагається підняти ставки для тиску на Захід, і це його традиційна тактика. 

«Лукашенко – це старий слабкий військовий злочинець. Білорусь є агресором, з білоруської території російські війська наступали на Київ і вчинили злочини в Бучі, Ірпіні, Гостомелі, Ворзелі, на Чернігівщині, вбиваючи сотні людей. Лукашенко разом з путіним є співагресором. І зараз від нього нічого не залежить, він лише іграшка путіна, ось і все», – заявив п’ятий Президент. 

«Це політика путіна, щоб підняти ставку, щоб зробити шантаж. Ви повинні розуміти, що ми в Україні інші. Ми не боїмося ядерного удару путіна, тому що нам нічого втрачати, крім нашої країни», – наголошує Порошенко. 

«Це стиль путіна, він хоче використати як зброю енергетичну політику, продовольчу політику, включаючи голод у всьому світі. Він хоче зробити ядерну енергетику зброєю, а тепер він хоче використати свій шантаж щодо передачі ядерної зброї Білорусі.  Хочу лише нагадати, що ми, українці, добровільно відмовились від третього за величиною ядерного арсеналу у світі, а натомість отримали гарантію безпеки за Будапештським меморандумом, включно з гарантією росії», – нагадав Петро Порошенко. 

«І тепер ми отримали таке. Тому Лукашенко – це не президент суверенної держави. Він – маріонетка путіна. Тому з Лукашенком немає сенсу вести жодні переговори», – резюмує Петро Порошенко.