Марія Іонова: Заяви про скасування пільг для військових підривають обороноздатність України

Українські захисники щодня жертвують здоров’ям задля збереження незалежності України, а представники влади замість конкретних програм підтримки ветеранів роблять скандальні заяви про скасування пільг і системи соціальної підтримки.

Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова, яка зараз перебуває на Сході України із гуманітарною місією.

«Пропозиція ліквідувати систему пожиттєвих пільг для ветеранів, через велике навантаження на державний бюджет, неприпустима. Перш ніж виходити з подібними ініціативами, очільниця профільного комітету мала б презентувати конкретні реформи і програми, які теоретично можуть бути запроваджені урядом в якості альтернативи. Те, що ми бачимо сьогодні – це голослівні заяви без реальних програм. Навіть спробу протягнути скасування пільг для військових через залу парламенту ні в якому разі не можна допускати. Це буде крок до підриву обороноздатності і національної безпеки України в умовах війни», – сказала народна депутатка.

«У Збройних Силах не добре сприймається ця ініціатива, адже військові мають розуміти, що по закінченні служби матимуть соціальний захист. Кожного дня вони жертвують здоров’ям і ризикують життям задля захисту держави, пільги – це не «важке навантаження для бюджету», а подяка ветеранам від суспільства», – додала вона.

Також народна депутатка закликала впроваджувати сучасні НАТОвські стандарти реабілітації захисників.

«Соціально-психологічна, медична реабілітація і економічна інтеграція ветеранів у суспільство під час і після завершення війни має стати одним з головних пріоритетів як для профільного Мінвету, так і для всіх державних інституцій. Вже сьогодні тисячі військових потребують не просто пільг, а кваліфікованої допомоги, щоб повернутися до мирного життя. Потрібно напрацювати відповідні програми і впроваджувати їх на всіх рівнях. Це найменше, що ми можемо зробити для тих, хто захищає нас», – резюмувала Іонова.