Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні: для сталого миру Україна має бути всередині НАТО

У Вашингтоні продовжуємо наполягати на збільшенні поставок зброї для перемоги України, посиленні санкційного тиску на росію та створенні спеціального трибуналу для притягнення воєнних злочинців до відповідальності. Не менш важливим для довготривалого миру на континенті є і членство України в НАТО. Про це на сторінці у Facebook написала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка нині проводить зустрічі американськими парламентарями в рамках Форуму за демократію, що проходить у США.

Вона розповіла, що перебуваючи у Вашингтоні, зустрілася і поспілкуватися з представниками обох політичних сил обох палат Парламенту США.

«Важливо, що зі зміною балансу в Палаті представників, ми продовжуємо мати тут двопартійну підтримку», – підкреслила олова комітету.

«Зростає увага до контролю допомоги США, і ці дні відбулося кілька слухань, присвячених прозорості і контролю, насамперед, за зброєю. Водночас із нашого спілкування розуміємо, що посилюватиметься і моніторинг фінансової допомоги, яка іде на покриття наших бюджетних витрат. Маємо усвідомлювати, наскільки прискіпливим є цей контроль, і робити все, аби і надалі до нас не було претензій, і ми могли отримувати життєво необхідну підтримку», – наголосила депутатка.

«Ми це розуміємо і водночас наголошуємо в розмовах із партнерами, що жертовності українців замало, і партнери мусять забезпечити вирішальну перевагу України. За моїми відчуттями, у Вашингтоні є розуміння важливості для нас інструментів перемоги. Ми говорили про додаткову зброю від артилерійських снарядів, дронів, танків, протиповітряного захисту до далекобійної зброї та літаків», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

«Крім того переконували друзів посилити санкційний тиск на Росію – її атомну енергетику, банківську систему, обрубати їй можливості отримання товарів подвійного призначення», – також зазначила вона.

Представниця «Європейської Солідарності» наголосила, що американські колеги активно працюють над можливостями не тільки замороження, а і конфіскації російських активів на потреби України.

«Ми всюди порушували і питання створення спеціального трибуналу, який би притягнув воєнних злочинців до відповідальності», – розповіла вона про зустрічі з американськими колегами.

«Також відверто говорили з партнерами про чіткість щодо нашого майбутнього в НАТО. Переконана, що на вільнюському саміті НАТО має бути сформульована і проартикульована більш амбітна ціль євроатлантичної інтеграції України. Треба визнати реальність – для довготривалого миру на континенті Україна має бути всередині Альянсу. До саміту ще є час, і маємо об’єднати для цього зусилля всіх, хто працює з членами НАТО», – наголосила голова комітету.