Потім був БА-БАХ: Порошенко показав вражаюче відео, як БПЛА Poseidon вистежив ворожу техніку в Донецьку

Петро Порошенко у соцмережах оприлюднив відео, як БПЛА Poseidon вистежує ворожу техніку, сховану під мостом у тимчасово окупованому Донецьку. Після отримання інформації з безпілотника українська артилерія завдала точних ударів по скупченню техніки. 

«Наш Посейдон – розвідувальний БПЛА. Він залетів туди, де ворог не чекав. У Донецьк. Знайшов те, що від нас ховали.Під мостом. А далі… Далі був БА-БАХ!», – написав Петро Порошенко. 

Раніше Порошенко також показував, як з допомогою крилатого розвідника українська артилерія знищила російську гаубицю. «Пишаюся нашою армією, яка вміло дає по пиці загарбникам. Пропоную подивитися роботу наших Посейдонів, які корегували роботу арти на цих вихідних. Ще одна руска МСТА з екіпажем вирушила в пекло до кобзона. Паліть їх, хлопці!», – написав Порошенко. 

16 серпня 2022 року Петро Порошенко повідомив про велику угоду з виробниками БПЛА Poseidon. Безпілотники мають дальність роботи до 150 кілометрів, висота – до 4000 метрів. Це – комплекс рівня розвідувального батальйону, який працює на користь усіх бригад зони відповідальності, роздвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів.

Техніка пройшла офіційні випробування. «Комісія, уповноважена ЗСУ, проводила ретельні випробування кожного дрону. Перша  позиція – здатність операторами на швидкий підйом, швидку атаку. Друга позиція – відстань на 50 км. А також висота, характеристики камери, тепловізора. Результат – блискучий. І третя позиція – це здатність утримувати від атак ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Наші «пташки» пройшли ці випробування на «відмінно», – зазначив Петро Порошенко. 

Перший комплекс БПЛА передали Десантно-штурмовим військам у липні 2022 року. Петро Порошенко також передав комплекс БПЛА «Poseidon» розвідникам 131-го батальйону, який брав участь у звільненні Снігурівки та херсонських земель.

14 січня Петро Порошенко передав у війська три комплекси БПЛА «Poseidon», які виготовлені на шасі британської вантажівки DAF. Це дев’ять БПЛА, станції управління, а також три спеціально переобладнані автівки з кунгами. Бійці, які проходили навчання для управління цими безпілотниками, також отримали відповідні сертифікати.

«Це – інноваційна розробка, яку придумали технарі «Справи Громад». Кунги були створені на основі наших DAFів. Усередині машин є абсолютно все, щоб розгорнутися і нищити ворога. І це те, що було потрібно військовим для ефективної роботи – щоб русня горіла в пеклі», – наголошує Порошенко.

У лютому 2023 року Порошенко знову побував на виробництві БПЛА Poseidon і відправив ще одну партію «пташок» для ЗСУ. «Разом із партнерами-виробниками ми постійно працюємо над модернізацією цих оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів – щоб передавати арті ще більше інформації, мати більш якісну оптику, «тепло» і більш надійний захист від систем радіо-електронної боротьби. Ми також ретельно вивчаємо можливості шостої моделі – Poseidon H6. Він літає на більшій висоті, годинами може перебувати у повітрі і має більшу вантажопідйомність», – зазначає Порошенко.

«Ми не просто передаємо безпілотники в українські бригади, а й забезпечуємо їх ремонт. Сьогодні ми домовилися розпочати програму побудови сервісу, складу запасних частин, розширення навчальної програми – як пілотів, операторів дронів, так і техніків», – повідомив Петро Порошенко.

Наразі Фонд Порошенка з волонтерами ГО «Справа громад» реалізують контракт на постачання понад 20 комплексів (65 «пташок»).