Порошенко звернувся до православних вірян: всі, хто любить Україну, мають об’єднатися навколо ПЦУ

Петро Порошенко в інтерв’ю «5 каналу» заявив, що московський патріархат після 2014 року зробив свій вибір, і цей вибір – проти незалежної України. Порошенко наголосив, що православні віряни мають об’єднатися навколо ПЦУ – канонічної української церкви, яка отримала Томос від Вселенського Патріарха. А колаборанти і зрадники з московського патріархату мають відповідати за свою підривну діяльність перед законом.

«Ми не маємо зупинитися ні перед чи, що створює загрозу державі –  підривна робота, яка розповсюджує російські наративи, яка підриває єдність українців, яка розколює українців. Я точно знаю, що є величезна кількість і монахів, священників, які щиро і по-справжньому вірять у Бога. Але вони мають для себе зробити вибір – вони з Україною чи з дияволом. І якщо вони оберуть диявола в обличчі росії, вбивці путіна і його підручного кіріла, то їм нема місця у церкві. Все просто», – пояснює п’ятий Президент.

«Наша церква з Томосом, а московська церква не благодатна, бо Томосу вона позбавлена. Це було волевиявлення людей, вони мріяли про церкву і отримали. І велика кількість з них – колишні прихожани московського патріархату. Це була велика радість, і тисяча парафій, а це величезна кількість людей, добровільно приєдналися до церкви», – говорить Порошенко.

«Зараз немає нічого більш ціннішого, ніж єдність. Тому задля збереження країни ми маємо зберегти єдність, маємо забезпечити єдину Православну Церкву України. Всі, хто любить Україну, мають об’єднатися в цій церкві і це буде правильний вихід», – наголосив Порошенко.