Порошенко в Раді: повернення військовим доплат у 30 тисяч – це обов’язок держави

Петро Порошенко з трибуни парламенту заявив, що поверення військовим виплат у 30 тисяч – це обов’язок держави перед захисниками. Як відомо, «Європейська Солідарність» наполягала на поверненні доплат військовим, і Верховна Рада сьогодні ухвалила відповідне рішення.  

«Я думаю, що не відкрию великої таємниці – зараз кожен українець і вся Україна живе в очікуванні великого контрнаступу. Ми не говоримо про дату, ми не говоримо про напрямок, але з цим пов’язані всі надії українського народу. Але чекати і вболівати замало. Необхідно кожному зробити максимум можливого, щоб підвищити ефективність дій Збройних Сил. І обов’язок кожного цивільного – зробити все залежне, щоб досягти цієї мети», – зазначив Порошенко.

«Цим понад рік займається наша команда. Але армія потребує не лише уваги, але й поваги. Їй треба не тільки зброю дати, не тільки забезпечити надійний тил, а й гарантувати надійний соціальний пакет, на який військові заслужили більше, ніж будь-хто», – вважає п’ятий Президент.

«Сьогодні почався Страсний тиждень, і ми маємо вгамувати усі пристрасті. Але заради армії, якщо треба, ми будемо наполягати на реалізації пропозицій «Європейської Солідарності», – наголосив Порошенко.

«Ми подали законопроект, яким передбачено спрямування коштів державного бюджету на Збройні Сили. Йдеться зокрема про повернення виплат у 30 тисяч гривень як мінімум для медичних, логістичних та інших підрозділів, які задіяні у бойових діях, біля лінії фронту ризикують життям і здоров’ям. І вони не охоплені, на жаль, жодними виплатами», – зазначає Порошенко.

«Абсолютно неприпустимим є і скорочення обсягів прав і свобод, що напряму суперечить 22 статті Конституції, де встановлюється, що при прийнятті нових законів або внесені змін до чинних не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Вимагаю від ініціаторів скорочення пільг учасників бойових дій забрати назад свої пропозиції», – наголосив Порошенко.

«І ще одне дуже наболіле. Родини загиблих повинні отримати в повному обсязі і негайно передбачену законом допомогу. Ми разом із депутатами від «Слуг народу» внесли пропозицію про 3 мільярди – негайно реалізувати і виплатити ці гроші», – закликав Петро Порошенко.