Йшов на штурм одним із перших – під Павлівкою на Донеччині загинув Олег Барна

Олег Барна

Народний депутат 8-го скликання Олег Барна загинув у бою на Донеччині. Як повідомив Петро Порошенко, Олег Барна загинув під час штурмових дій поблизу села Павлівка.  

«Молилися, що це помилка. Що Олег поранений, але живий. На жаль… Сьогодні підтвердили. Олег Барна загинув. Західна частина Павлівки. 68 ОЄБр. Другий бат. Довго просився в штурмову групу. Тому йшов на штурм один із перших. Вів вогонь з дистанції один-три метра. Кульове поранення в шию. Командир сказав про нього: «Йшов як доброволець, відчайдушно, загинув героїчно», – написав Порошенко у Facebook.

«Ми пам’ятатимемо завжди твій подвиг, мій дорогий друже… Нам тебе дуже не вистачає. Справжнього українця, справжнього патріота, справжнього друга. Вічна слава Герою», – пише п’ятий Президент.

На сторінці 68-ї бригади в Інстаграм повідомили, що Олег Барна загинув під час виконання бойового завдання.  «Із сумом в серці маємо повідомити, що під час виконання бойового завдання загинув наш росомаха, помічник гранатометника, старший сержант Олег Барна. Пан Олег відомий всім, як екснародний депутат восьмого скликання, але для нас він – побратим, який на рівних з усіма виконував бойові задачі. Коли командири оголосили набір в групу на штурм ворожих позицій, старший сержант Барна не вагався ані хвилини. Задачу виконано, ворога вибито. Але, на жаль, ціною життів наших хлопців. Вічна пам‘ять всім полеглим за Україну! За кожне життя наших бійців буде помста у десятикратному розмірі», – пишуть побратими.

Олег Барна був активним громадсько-політичним діячем, починаючи від студентського голодування у 1990 році під назвою «Революція на граніті» до Революції Гідності, де отримав поранення під час обстрілів 18 лютого 2014 року.

А вже в липні 2014-го пішов добровольцем у зону АТО. Коли ж ворог вторгся до нашої країни з новою силою у 2022-ому, знову пішов її захищати. Спершу служив у складі 44-ої окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола, потім – у 68-ій окремій єгерській бригаді імені Олекси Довбуша. Виконував бойові завдання на донецькому напрямку оборони, зазначають у Тернопільській організації партії «Європейська Солідарність».

Олега Барну усі знають як великого патріота своєї країни, який завжди відстоював її інтереси та прагнув, щоб ми жили у вільній, сильній, європейській державі. За це він боровся до останнього подиху. У Героя залишилися дружина та двоє синів.

Партія «Європейська Солідарність» висловлює щирі співчуття родині, друзям та побратимам Олега Барни.