Порошенко на зустрічі з єврокомісаром Ганом закликав відновити український експорт

Петро Порошенко, який бере участь у Європейському Економічному Конгресі у польському Катовіце, провів зустріч із Комісаром ЄС з питань бюджету Йоганнесом Ганом. П’ятий Президент закликав ЄС терміново відновити експорт української продукції.

«Розпочав робочу програму в Катовіце важливою зустріччю з Комісаром Євросоюзу Йоганнесом Ганом. Висловив стурбованість розвитком подій щодо незаконного запровадження кількома сусідніми державами-членами ЄС заборони на імпорт української сільськогосподарської продукції. Я наголосив на важливості негайного відновлення та продовження режиму лібералізації торгівлі та українського експорту до ЄС в умовах війни», – повідомив Порошенко у Facebook.

Петро Порошенко наголошує: Україна не хоче просити фінансову допомогу, Україні треба дати можливість виготовляти і продавати свою продукцію.

«Всі заборони зупиняють українську перемогу. І це неприпустимо», – переконаний п’ятий Президент.

«Ми також обговорили з єврокомісаром прогрес України на шляху реформ та виконання критеріїв для започаткування переговорів про вступ до ЄС до кінця 2023 року. Розповів про свої враження від поїздки на східний та південний фронти і передав від наших воїнів слова подяки західним партнерам за солідарність та підтримку», – пише Петро Порошенко.

У польському місті Катовіце розпочався 15-й Європейський Економічний Конгрес, під час якого заплановано виступ Петра Порошенка на сесії щодо політичної, економічної підтримки та повоєнної відбудови України, участь у дискусії високого рівня на тему місця України у безпековій системі після війни. Під час Конгресу також відбудеться низка двосторонніх зустрічей з представниками інституцій Євросоюзу та Польщі.

Головна мета п’ятого Президента – посилення та пришвидшення західної військової допомоги для звільнення окупованих територій, фінансово-економічна підтримка України, в тому числі вирішення проблем з експортом сільськогосподарської продукції на ринок ЄС, забезпечення позитивного рішення про початок переговорів про вступ до Євросоюзу до кінця 2023 року та прискорення членства України в НАТО.