Порошенко: основне для санкцій – чи скорочують вони здатність путіна фінансувати війну

Петро Порошенко під час виступу на Європейському Економічному Конгресі в Польщі заявив, що ефективність санкцій проти росії вимірюється лише тим, наскільки вони зменшують воєнний бюджет держави-агресора.    

«Особисті санкції – це ніщо, давайте навіть не говорити про це. Це – легко і не дуже дієво. Основне для ефективних санкцій – це те, наскільки ми можемо скоротити російський експорт, наскільки ми можемо скоротити здатність путіна фінансувати війну», – вважає Порошенко.

«У цій ситуації нам потрібно бути достатньо креативними. Наприклад, зараз головним пріоритетом є санкції проти російського зрідженого природного газу. 85 млрд доларів, які росія планує отримати від його поставок переважно до Європи у 2023 році. Треба це припинити. Нам не потрібно дозволяти цього робити», – зазначає Порошенко.

«Росіяни не мають технологій без європейських поставок, і росія не має для цього ринку. Тому нам потрібна страхова реформа, щоб не страхувати російські вантажі. Нам потрібно закрити Суецький канал для росії. Нам ще потрібно зробити багато справ», – переконаний Порошенко. 

«Ми зараз маємо продемонструвати єдність. І світ має продемонструвати єдність, яка здивує путіна. Це єдиний шлях, що приведе нас до перемоги. До речі, риторика, яку ми не повинні поширювати, що світ, США, ЄС будуть разом з Україною «до кінця» – ні, вони повинні бути разом з Україною до перемоги», – наголосив п’ятий Президент.