Порошенко у Польщі закликав не блокувати аграрний експорт, який наповнює бюджет України

Петро Порошенко під час виступу на Європейському Економічному Конгресі в Польщі закликав розблокувати експорт сільськогосподарської продукції з України. Порошенко зазначив, що гроші, які отримує аграрний бізнес, наповнюють бюджет України, а це прискорює нашу перемогу.

«Україні потрібна фінансова підтримка – і я хочу звернути вашу увагу, йдеться не про відбудову. Ще надто рано. Ви повинні спрямувати гроші на зброю чи на те, щоб забезпечити Україні виживання. Чому? Тому що Україна втратила 45% своєї економіки. Через атаки на критичну інфраструктуру ми втратили 50% нашої енергетики, 79% нашої металургійної галузі. І зараз аграрний сектор забезпечує Україні більше 60% нашого експорту. Можете собі уявити, що станеться з економікою України, з робочими місцями, українським бюджетом, українським бізнесом, якщо зупинити і обмежити український аграрний сектор», – зазначає Петро Порошенко.

«Будь ласка, давайте перейдемо до позиції компенсації фермерам. Але не скорочувати поставок. Бо я їхав до Польщі з Києва і бачив 30-ти кілометрову чергу українських вантажівок, тому що їх зупинили, вони сидять і чекають там», – зазначає Порошенко.

«Я хочу подякувати Польщі, польському народу, Сейму, уряду, президенту, прем’єр-міністру. Польща, ви рятуєте мільйони життів українських жінок і дітей. Ви демонструєте лідерство в постачанні нам зброї. Продемонструйте лідерство в економічній підтримці нас.  Ви є великим поборником вступу України до НАТО та ЄС. Будь ласка, збережіть цей вектор», – звернувся Порошенко до польських партнерів.

Під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань бюджету Йоганнесом Ганом Порошенко також закликав Євросоюз терміново скасувати обмеження на експорт сільгосппродукції з України.

«Висловив стурбованість розвитком подій щодо незаконного запровадження кількома сусідніми державами-членами ЄС заборони на імпорт української сільськогосподарської продукції. Я наголосив на важливості негайного відновлення та продовження режиму лібералізації торгівлі та українського експорту до ЄС в умовах війни», – повідомив Порошенко у Facebook.

Петро Порошенко зазначає: Україна не хоче просити фінансову допомогу, Україні треба дати можливість виготовляти і продавати свою продукцію.

«Ці заборони зупиняють українську перемогу. І це неприпустимо», – переконаний п’ятий Президент.