Не можна під прикриттям санкцій проти російських активів давати владі інструменти для рейдерства – Ірина Геращенко

Позбавити росіян їх активів в Україні – це спільна задача парламенту, однак санкційні інструменти не можуть перетворюватись у механізми рейдерства проти українського бізнесу. Про це пише у Facebook співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона пояснила, чому у нинішньому вигляді не можна підтримувати законопроєкт 9107-1.

«До речі, а чому мова тільки про банки? А телеканалами громадянам рф можна володіти? Це я про «Плюси», якщо що. Бо 25% акцій «Плюсів» належать родині Медведчуків», – нагадала Геращенко.

«Європейська Солідарність» – за найжорсткіші санкції проти російських олігархів. Але ми проти рейдерських захоплень українських банків і створення проблем їх клієнтам – простим громадянам України», – наголошує депутатка.

Вона повідомила, що комітет Гетманцева не врахував поправок депутатів «ЄС» до законопроєкту 9107-1 (щодо процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану) , які б привели цей проєкт у відповідність до Конституції України.

«В нинішньому вигляді законопроєкт дозволяє без суду і слідства, за рішенням РНБО ліквідовувати будь-які банки, які належать громадянам України, після введення проти них санкцій. Очевидно, що в нинішніх українських реаліях це створює ризики тиску і рейдерства. Ми – за виведення з ринку банків, якими володіють російські олігархи чи особи з подвійним громадянством, за якими стоїть злочинний російський капітал. Такі установи мають бути націоналізовані», – переконана Ірина Геращенко.

«А щодо громадян України, то наполягаємо, аби застосування санкцій відповідно до Закону України «Про санкції» відбувалося відповідно до пункту 1-1 частини 1 статті 4. Аби Мін’юст (НБУ) зверталися до Вищого антикорупційного суду, і суд, а не РНБО приймав рішення, чи дійсно особа здійснює терористичну діяльність. Нагадаю, закон про санкції було прийнято в 2014 році», – зазначає співголова фракції.

«Сподіваємося, до повторного читання будуть прийняті наші поправки і ми підтримаємо законопроєкт», – пише Геращенко. Вона також звернула увагу, що навіть самі «слуги» дали за законопроєкт в його нинішньому вигляді менше 200 голосів, значну критику отримав він і від інших фракцій.

«Приймати треба нормально написані закони, а не такі, які дадуть владі нові важелі тоді тиску на неугодний український бізнес, під шумок боротьби з росіянами», – резюмує Геращенко.