Порошенко показав, як безпілотник «Посейдон» з артою полює на русню

Петро Порошенко у соцмережах показав відео, як з допомогою БПЛА Посейдон українські артилеристи вистежують і знищують русню та ворожу техніку.

«Чому нашим пріоритетом були в тому числі Посейдони? Бо без них значно важче наступати! Бо вони ефективні і вони бачать кожного ворога. Бо їх чи не єдиних не можна збити ворожим РЕБом», – пояснює п’ятий Президент. 

«Всевидячі Очі арти і Справжні крила перемоги – це наші Посейдони. І ними керують справжні герої – наші воїни. Ми не скажемо хто це. Не скажемо де вони працюють. Але можливо це і є початок… Початок жаху для орків і продовження звільнення нашої землі. Переможемо», – переконаний Порошенко. 

Напередодні Петро Порошенко також повідомив, що 148 квадрокоптерів і 6 БПЛА «Валькірія», куплені коштом компанії «Рошен», надійдуть у підрозділи ЗСУ. 

Як відомо, у липні 2022 року Фонд Порошенка, компанія «Рошен» і волонтери купили в Естонії 350 безпілотників Autel для підрозділів ЗСУ – зокрема, 50 БПЛА Autel EVO II 640T Dual з тепловізорами і додатковими акумуляторами, а також 300 БПЛА Autel EVO Lite+. Вартість партії безпілотників перевищила 700 тисяч євро.  

Також 16 серпня 2022 року Петро Порошенко повідомив про велику угоду з виробниками БПЛА Poseidon. Безпілотники мають дальність роботи до 150 кілометрів, висота – до 4000 метрів. Це – комплекс рівня розвідувального батальйону, який працює на користь усіх бригад зони відповідальності, розвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів. Комплекси БПЛА вже працюють у підрозділах ДШВ, артилерії та розвідки. 

Наразі реалізується контракт на постачання понад 20 комплексів (65 «пташок»).

Як повідомив п’ятий Президент під час виставки озброєнь в Афінах, невдовзі у ЗСУ надійде нова модифікація БПЛА Poseidon 10. «Він має вдвічі більший зум камери, має вдвічі більші характеристики «тепла», має на 40 відсотків більшу потужність батареї. Має новий комплекс протидії російській системі радіоелектронної боротьби, нову систему комунікацій і визначень», – пояснив Петро Порошенко. 

Фонд Порошенка з волонтерами також виготовляють для аеророзвідників мобільні пункти управління на шасі британської вантажівки DAF. «Це – інноваційна розробка, яку придумали технарі «Справи Громад». Усередині машин є абсолютно все, щоб розгорнутися і нищити ворога. І це те, що було потрібно військовим для ефективної роботи – щоб русня горіла в пеклі», – наголошує Порошенко.