Рятують людей і тварин: Порошенко привіз потужний двигун, гумові човни і спорядження херсонській теробороні

Сергій Сергеєв з позивним «Грибочок», лідер херсонського осередку «Солідарної Молоді», 24 лютого 2022 року пішов до військкомату і записався в ТРО. Однак Херсон стрімко захопили росіяни, тож молодий активіст працював у підпіллі, передавав українським військовим координати ворожої техніки. Сергій називає себе «херсонським бандерівцем». На його рахунку – як мінімум чотири системи залпового вогню «Буратіно», які були знищені точними ударами нашої арти. 

Після підриву Каховської ГЕС Сергій разом з побратимами вже кілька діб рятуює людей із затоплених територій. На жаль, втрати є і серед військових – стримано каже хлопець. 

«Були випадки, коли маломіцні мотори не допомагали. Є, на жаль, і трагічні випадки в нашій бригаді. Є хлопці, що загинули через те, що течія значно сильніша за мотор», – говорить Сергій. 

Лідерка «Солідарної Молоді» Дінара Габубіллаєва говорить: щойно дізнались про потребу у потужному двигуні – відкрили «банку» для збору коштів. У такій ситуації кожна година важлива, додає Петро Порошенко, який привіз у Херсон більше 100 тон гуманітарного вантажу. Тож двигун купували всі разом – третину коштів додала родина Порошенків. 

«Реакція, бачите, швидка як блискавка. Все зібрали за 48 годин. Я дуже дякую. Це все дуже допоможе нам. Роботи дуже багато. Ми займаємося евакуацією людей, тварин.  Моя група, яка працює тут, на цій точці, за три дні роботи вивезла більше 150 людей і більше 200, мабуть навіть 300 різних тварин – від курей, кролів, папужок до звісно котів і собак», – розповідає хлопець. 

Сергій пояснює, що евакуацію дуже ускладнюють постійні російські обстріли. «В перший день, коли ще була можливість евакуювати людей автобусами, коли вода була ще так, що машина їхала, росіяни обстрілювали пункти евакуації, були поранені. Але дуже багато було поруч військових і поліцейських, швидко надана допомога, тому загиблих не було. На жаль, вчора влучили саме у пункти евакуації, в точки висадки людей на сушу, то були і загиблі. Росіяни не мають жодної совісті і продовжують обстрілювати. Але ми працюємо навіть на окупованих територіях», – пояснює «Грибочок». 

Окрім мотора, команда Порошенка також привезла гумові човни, 10 мотопомп із генераторами, чоботи і спеціальні костюми для роботи у воді. «Ці заброди – дуже дефіцитний продукт. Заброди везли з Рівного. Гумові човни везли із Селідово, мотори везли з Чернівців. Бо в Києві все розкуплено», – пояснює Порошенко. 

«Грибочок» додає: човни, які везуть у Херсон з усієї України, допоможуть не тільки рятувати цивільних, а й швидко просуватися нашим військовим під час наступу. «Вони знадобляться як в цих заходах евакуації, так і знадобляться потім у контрнаступі. Мені здається, що вони пришвидшать контрнаступ, тому що зараз на бригаду таку кількість човнів везуть з усієї України, що там уже йде кількість на сотні», – розповідає Сергій Сергеєв.