«Європейська Солідарність» вимагає на наступному тижні вирішити питання з виплатами військовим – Ірина Геращенко

Рада сьогодні проголосувала за збільшення відпусток військовослужбовцям, але, на жаль, закон про повернення виплат військовим буде розглядатися наступної тижня. «Європейська Солідарність» блокуватиме роботу парламенту, якщо на наступному тижні не буде вирішено питання повернення цих виплат. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі «Прямого».

«Дуже важливою перемогою «Європейської Солідарності» стало те, що наш колега Олексій Гончаренко і вся фракція все-таки дотиснули голосування за основу і в цілому законопроекту, який збільшує відпустки військовослужбовцям до плюс 30 днів. Тобто кожен військовослужбовець матиме 40 днів відпустки. Це дуже важливо. Ми знаємо, які виснажені сьогодні наші солдати, особливо на першій лінії фронту. І ми цей закон вітаємо», – розповіла депутатка про рішення парламенту.

«Так само важливим було прийняття заяви Верховної Ради України до парламентів світу, до всіх міжнародних інституцій, до урядів світу із закликом визнати злочин російської федерації, здійснений нею на Каховській ГЕС, екоцидом. І, безумовно, це має бути покарано і в трибуналі. Наша фракція внесла дуже важливу поправку до цієї заяви щодо того, що злочини проти людяності – це блокування евакуації, яке так варварськи здійснює російська федерація на окупованих територіях. Коли тисячам людей не дають просто виїхати з підтоплених сил, залишаючи їх не просто напризволяще, а на смерть», – наголосила Ірина Геращенко.

«На жаль, не було сьогодні в порядку денному законів в другому читані, що стосуються повернення виплат військовим. Домовлено, що наступного тижня робоча група збереться для того, щоб узгодити остаточно таблицю до другого читання. Наші колеги по монобільшості, партнери по парламенту обіцяють, що на наступне сесійне засідання обов`язково буде винесене це питання і проголосоване. Інакше наша фракція блокуватиме роботу Веховноі Ради, тому що військові мають отримувати гідні виплати», – підкреслила співголова «Європейської Солідарності».

Вона також зазначила, що завдяки підтримці фракції «Європейська Солідарність» сьогодні парламенту вдалося ухвалити низку важливих євроінтеграційних законів щодо узгодження національного і європейського законодавства в сферах енергоринку та освіти.