В боях за Україну загинув партієць «Євросолідарності» з Енергодару, провідний інженер-технолог ЗАЕС Платон Шпак

Платон Шпак

У боях за Україну загинув провідний інженер-технолог ЗАЕС, партієць «Європейської Солідарності» з Енергодару, член ГО «Брати по Зброї» Платон Шпак.

Платона пам’ятають як воїна і активного громадського діяча; він завжди без вагань їхав підтримувати під судами незаконно обвинувачуваних активістів чи військових.

У жовтні 2020 року Платон Шпак став кандидатом у депутати Енергодарської міської ради в окрузі №1 від «Євросолідарності». «Стратегія «Євпропейської Солідарності» направлена на побудову європейського майбутнього в нашій країні. Тут вибір очевидний  – треба йти з тією політсилою, яка виступає за розбудову країни», – написав тоді Платон Шпак. 

«Хочеться підтримати децентралізацію, яка зараз почала відкатуватися назад, стало менше субвенцій, вони зменшилися за обсягом», – зауважував Платон Олександрович. 

«Європейська Солідарність» пропонує три кити: мова, віра, армія. На цих китах має будуватися ідеологія української  національності. Якщо буде розвиватися мова, народ буде відчувати, що вони українці, а не лише громадяни України. Ми,  як ланочки всього цього ланцюга, будемо допомагати це забезпечувати та створювати на місцях. Велика стратегія на майбутнє всієї України починається з наших маленьких містечок, зокрема, Енергодару», – говорив Платон Шпак. 

Після повномасштабного вторгнення росії до України він одразу пішов гнати загарбників з нашої землі. Служив у 110-ій окремій бригаді територіально оборони 113 батальйону.

У Героя залишилась родина. «Європейська Солідарність» висловлює щирі співчуття сім‘ї, друзям і побратимам.

2 214 партійців «Європейської Солідарності» пішли захищати Україну у Збройні Сили України та сили тероборони після 24 лютого 2022 року. 46 з них загинули в боях за Україну.