Ірина Геращенко: Чому ми не в НАТО? Можливо, й тому, що Шуфрич досі голова комітету свободи слова?

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни парламенту закликала Верховну Раду припинити саботаж постанови про звільнення одного з найактивніших діячів опзж Нестора Шуфрича з посади голови комітету з питань свободи слова. Геращенко зауважила, що подвійні стандарти владної монобільшості та її політичних партнерів є однією з причин, чому Україна досі тупцює на шляху до членства в НАТО.

«Чому ми не в НАТО? Нагадаю спікеру фантомні болі минулого. Коли промосковські політики подарували деяким україноскептикам тезу, що не вся Україна за НАТО. І тижнями Нестор тут висів на люстрі як фронтмен цієї акції «НАТО – ні», – зазначила Геращенко.

«Чому Україна не в НАТО? Можливо тому, що на другий день після інавгурації президента Зеленського до ДБР Нестор-лєтопісец подав пасквіль про те, що президент Порошенко винен у контрнаступі. І томи цих пасквілів розслідувалися всі ці роки за те, що президент Порошенко посмів дати наказ звільняти український Донецьк і Луганськ. Ви знаєте, що цей пасквіль не закрито і досі. В листопаді 2022 року ДБР, які в перші місяці війни втекли звідси, продовжили цей пасквіль, і досі розслідується справа про контрнаступ, про звільнення українського Донецька і Луганська. Мені цікаво, ці люди відкриють потім кримінальну справу про контрнаступ Зеленського?», – зауважила народна депутатка.

«Чому ми не в НАТО? Можливо тому, що в нас немає свободи слова. Можливо тому, що в нас і досі марафон, можливо тому, що телеканал «Рада» не показує опозицію. Чому ми не в НАТО? Тому що Нестор Шуфрич і досі голова комітету свободи слова. Вам не соромно всім? Ми вимагаємо поставити на голосування постанову, яку ми зареєстрували, щоб людину, яка тягла Україну в «русскій мир» стільки років, зняти хоча б з голови комітету свободи слова», – наголосила Геращенко.

«Це має бути спільна відповідальність, я бачу, що деяким людям в «Слугах народу» соромно. То зробіть у своїй фракції хоч щось революційне і допоможіть нам, щоб у цій залі була сьогодні справедливість», – резюмувала Ірина Геращенко.