Порошенко пояснив, у чому була цінність ПДЧ і що тепер треба зробити

Петро Порошенко в ефірі телемарафону «Наблизити НАТО» на каналах «Прямий» і «5 канал» сказав, що скасування ПДЧ і відсутність запрошення для України в НАТО означає – для союзників наша держава поки не готова стати учасницею Альянсу. Він також зауважив, що скасування ПДЧ за умови відсутності запрошення – це скоріше поганий сигнал, бо ПДЧ містить не лише зобов’язання України, а й зобов’язання НАТО. 

«Нема чим пишатися щодо того, що прибрали ПДЧ. Якби ПДЧ прибрали так, як його прибрали для Фінляндії і Швеції, все зрозуміло. Ми констатуємо, що країна готова, і чекаємо консенсусного рішення – ратифікації приєднання країн. 

У нас ситуація інша. ПДЧ – це означає наші зобов’язання, але й зобов’язання партнерів. Це означає: якщо ми виконали – партнери зобовязані прийняти. Нема ПДЧ, але й нема зобов’язань нас прийняти», – пояснив Порошенко. 

«А річна національна програма залишається. «У вас є десять питань, прийміть, відзвітуйте. А далі ми подивимося». Краще в цих умовах було залишати ПДЧ. Або отримувати запрошення – і прибирати і ПДЧ, і національну програму. Це констатація, що консенсусним рішенням членів заявлено – Україна не готова, ми від вас чекаємо реформ», – вважає п’ятий Президент. 

«Це не спроба уникнути і не страх перед путіним, як дехто хоче образити наших партнерів. Партнери пройшли за ці 505 днів величезну дистанцію. А це означає: Україна має продемонструвати відданість свободі, демократії, відданість реформам. Скласти тест на європейськість, скласти тест на євроатлантичність», – наголосив Порошенко. 

«Сьогодні це питання виживання, питання існування країни. Якщо Україна хоче мир – ми повинні мати членство. Інакше у не буде миру, і ніякі гарантії нам мир не забезпечать. Дуже просте і дуже пряме повідомлення», – говорить Порошенко. 

«Саме тому ми всі маємо дотиснути уряд, парламент, Президента, щоб до жовтня левова частина реформ в редакції, яку приймуть і оцінять країни-члени НАТО, країни-члени Євросоюзу була зроблена. Ми не маємо іншого виходу. Інакше – величезна кількість жертв, які понесла Україна, були дарма. Ми цього не допустимо», – наголосив Петро Порошенко.