Якщо Фінляндія і Швеція змогли, ми теж зможемо – Порошенко закликав об’єднатися навколо членства в НАТО

Петро Порошенко в ефірі телемарафону «Наблизити НАТО» на каналах «Прямий» і «5 канал» закликав об’єднати зусилля задля членства України в НАТО. Він навів як приклад Швецію та Фінляндію і наголосив – Україна теж може досягти такого успіху в короткий строк. 

«Для України рішення по Швеції та Фінляндії – це підстави для надії. У нас теж все вийде. Ми об’єднаємо націю і будемо працювати над цим кожен день», – наголосив Порошенко. Він закликав парламент, уряд та президента не гаяти часу і вже почати працювати над здійсненням необхідних реформ. 

«У мене питання. Саміт закінчився в середу, в четвер було засідання Верховної Ради, в п`ятницю засідання Верховної Ради. Партнери дали нам у заяві Сімки і в комюніке чіткі речі, які ми маємо змінити в країні. Що сьогодні чи вчора було в порядку денному Верховної Ради з цього пакету? Нічого. Це означає, що дехто думає пропетляти – не вийде. Ви не пропетляли у Вільнюсі, і вам не дадуть пропетляти у Вашингтоні», – застерігає п’ятий Президент.  

«Цитую заяву Сімки. Перше – реформа правоохоронних органів, СБУ, позбавлення непритаманних функцій, припинення політичних переслідувань, реформування ДБР. Реформа судової системи, забезпечення незалежності судової системи. Боротьба з корупцією. Корпоративне управління. Захист демократії, забезпечення парламентського плюралізму. Верховенство права. Заборона переслідування опозиції. Повага до прав людини. Свобода ЗМІ», – перерахував Порошенко і зазначив – з відключеними з ефіру телеканалами членство в НАТО ніхто не дасть.

«До речі, хочу нагадати, що ці вимоги ідентичні і для нашого вступу в Європейський Союз», – зауважив Петро Порошенко.