Є три сценарії розвитку подій, два з них небезпечні – Порошенко закликає не допустити альтернативи членству в НАТО

Альтернативні процеси, якими можуть замінити членство в НАТО, небезпечні для України – про це в ефірі телемарафону на каналах «Прямий» і «5 канал» сказав Петро Порошенко. Він назвав три безпекові сценарії, з яких тільки приєднання України до Альянсу дасть реальні гарантії безпеки.

«Перший сценарій я вважаю єдино можливим для України – це гарантії перед вступом, які діють виключно до вступу і є юридично зобов’язаними. І повномасштабне членство України  в НАТО в найоротший термін, який є складовою частиною мирного плану», – пояснив Порошенко. 

«Друге – умовно кажучи, ізраїльські гарантії. Що передбачають ізраїльські гарантії? Постачання зброї воюючій країні – ми і так її маємо. Передачу розвідданих і технологій – ми і так їх маємо. І політична підтримка в світі – ми і так її маємо. Але це означає війна без кінця, бо Ізраїль протистоїть маленькому Сектору Газа і слабким диктаторським арабським режимам. Проти нас воює друга ядерна держава світу, я не кажу друга армія світу, але друга ядерна держава по кількості боєголовок, це об’єктивно. І гарантії такого роду не працюють. Не треба мати ілюзій», – застерігає Порошенко. 

«І третя позиція – якщо ми будемо звинувачувати наших партнерів і наших союзників, якщо наступить втома від України, вони відвернуться від нас, то це третій варіант – варіант Афганістану. Ми все рівно не здамося, але це величезна загроза існуванню нації і країни. Саме тому зараз НАТО для нас важливіше за будь-що», – наголошує п’ятий Президент. 

«І не дайте, я благаю вас, реалізувати путінський сценарій, коли розмовами про гарантії нас відштовхнуть від майбутнього членства. Бо хочу наголосити, ще навесні 2022 року, коли постало питання гарантій, була сформована група Єрмака- Расмуссена, які казали, що ми зараз працюємо над гарантіями. Попрацювали рік – ці гарантії неможливо імплементувати. росія тоді мала нахабність сказати – «нормальні гарантії, ми приєднаємося, ми будемо країною – гарантом, ми будемо гарантувати безпеку». Це демонструє абсолютну нікчемність, коли гарантії розглядаються окремо від членства», – вважає Петро Порошенко. 

«Будь-який сценарій, який би передбачав відтермінування членства України в НАТО, є неприйнятним, він шкідливий для України і є кремлівським наративом. Не дозволяйте себе обдурити. У мене звернення до влади – не дозволяйте вас виштовхнути на колію гарантій без фіксованого, гарантованого, визначеного в часі, з усіма передумовами членства в НАТО», – резюмує Петро Порошенко.