Порошенко закликає ООН покарати путіна за зерновий шантаж: для нього голод така сама зброя, як і енергоресурси

Петро Порошенко в ефірі італійського телеканалу Sky TG24 закликав Туреччину, США, Європу та ООН тиснути на путіна через зрив зернової угоди. П’ятий Президент зауважив, що росія використовує глобальну продовольчу кризу як інструмент шантажу і терору, тому відповідь цивілізованого світу має бути жорсткою і сильною.

На запитання, чому путін зупинив зернову угоду, Порошенко сказав: «це дуже просте питання: тому що путін – злочинець і терорист. путін робить зброю з усього, що, як він думає, є в його розпорядженні. росія зробила зброєю постачання енергоносіїв, росія застосувала зерно як зброю проти людства. Він атакував сотні мільйонів людей в Африці, на Близькому Сході, в Азії, піднявши ціни на продовольство для цього регіону. росія не дбає про глобальну продовольчу безпеку. І за допомогою шантажу у світі путін хоче отримати пом’якшення санкційної політики проти російського експорту». 

«Якою має бути відповідь цивілізованого світу? путін розуміє лише одну мову – це мова сили. І ООН, і Туреччина, беручи до уваги українську ініціативу, заявили: з росією чи без неї експорт зерна з України має продовжуватися, це стабілізує глобальну продовольчу безпеку. Я абсолютно впевнений – путін думає, що під час контакту з президентом Ердоганом у серпні він отримає щось дуже важливе для себе, шантажуючи світ. Цього не повинно статися. Я закликаю Туреччину, Організацію Об’єднаних Націй, США та Європу чинити тиск на росію і забезпечити функціонування зернової угоди», – сказав Петро Порошенко.

«Це життєво важливо не лише для України, адже зараз вже є новий врожай, і зерно є ключовою складовою українського експорту. Але це ще й ключовий елемент глобальної продовольчої безпеки. Ми повинні працювати разом. Ми повинні бути єдиними», – наголошує п’ятий Президент.