Ірина Фріз: Дії Командування медичних сил ставлять під загрозу життя військових і показують рівень корупції в країні

Під час закритого засідання комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки України, заслухали доповідь щодо реалізації програм з розвитку БПЛА. Попереду багато роботи над сюрпризами для русні.

Іншою важливою темою стала діяльність Командування медичних сил.

У результаті розслідування журналістів, волонтерів, інформації від бойових медиків та військових; в результаті роботи робочої групи Комітету нацбезпеки є очевидними зухвалі наслідки схем постачання неякісних аптечок і кровоспинних турнікетів нашим військовослужбовцям на фронті. В основі цього безвідповідального підходу лежить не лише людській фактор чи технічна якість, а й корупційні махінації, з чим безпосередньо мають працювати правоохоронні органи.

Якість турнікетів не витримує жодної критики. Зокрема, опубліковані результати тестування кровоспинних турнікетів, здійсненого ДП Укрметртестстандарт, свідчать про сумнівну якість цих пристроїв, яку КМС свідомо приховувало. Більше того, під час навіть вже комітету профільний заступник МО чи то свідомо чи від необізнаності надавала інформацію, яка не відповідала дійсності. Ми були свідками того, як відверто авторитетними серед суспільства прізвищами була спроба «відбілити» діяльність КМС. Це не припустимо й ганебно.

Щодо аптечок. За інформацією одного з благодійних фондів Німеччини, на складах КМС зберігається понад 150 тисяч якісних аптечок, з якісними комплектуючими, які відповідають стандартам НАТО, які цей фонд передав МОУ. Проте, як завжди, в МОУ, навіщо брати щось безкоштовне та якісне, якщо можна купити за дорого та неякісне?) Трохи інформації, вибір віддавався лише тим компаніям, які мали зв’язки з Прудніковим (Начальник відділу закупівель Управління медичного постачання КМС) та його спільниками, що підтверджує підозру у фальсифікації конкурентних торгів. Чому такий підхід до закупівель став загальноприйнятою нормою? І чому влада не контролювала якість медичних засобів – думаю ці питання риторичні.

Дії КМС не лише ставлять під загрозу життя та здоров’я наших військовослужбовців, але й вкотре показують рівень корупції в країні і бездарності державного управління.