Доки не будуть декларуватися всі, хто реально керує країною, корупція не закінчиться – Ірина Геращенко

«Європейська Солідарність» наполягає не обов’язковому декларування доходів та витрат радників Офісу президента, а також керівників державних підприємств та внесені цих осіб до переліку політично значущих осіб, які мають подавати е-декларації пожиттєво. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни парламенту.

«Я думаю, що фракція «Європейська Солідарність» найбільш відповідально ставиться до завдання парламенту щодо вступу України до ЄС і НАТО. Саме тому наша фракція, на відміну від «Слуг», одразу голосувала за відкритість електронних декларацій», – наголосила депутатка.

«Безумовно ми підтримуємо і внесення змін до законодавства щодо РЕРів («Politically Exposed Persons» – політично значущі персони). Але всі ці розслідування, опитування українців і статті про корупцію не завершаться з відкриттям декларування і законодавством про РЕР, якщо буде тривати корупція», – переконана Ірина Геращенко.

«І ви, саме монобільшість, яка має моновладу, всі свої силові структури, маєте це усвідомити. Доти, доки не будуть декларуватися ті, хто насправді керують країною – а це радники Офісу президента, всі ці люди, які сьогодні дають вказівки в тому числі і силовим структурам, вони будуть тіньовими, сірими кардиналами країни», – підкреслила співголова «Європейська Солідарність».

«Також ми хочемо звернутися до тих депутатів, які внесли поправку, а ви її проголосували щодо виведення з декларування керівників державних підприємств, які сьогодні отримують зарплату від 400 тисяч гривень до мільйона гривень на місяць. З тендерних комітетів, які сьогодні не будуть декларуватися, і ви їх навіть вивели з конфлікту інтересів. Це – ненормально», – зазначила вона.

«Наша фракція буде вносити поправки про те, що і радники президента є пожиттєвими РЕРами. Ті, хто сьогодні керують міністерствами, керують урядом, який фактично ліквідували, керують парламентом – мають і декларуватися, і бути РЕРами. І так само мають сьогодні декларуватися і керівники державних підприємств. Це ненормально, що вони отримують зарплату більше ніж міністри і президент, а при цьому не декларуються, ні за що не відповідають – і тирять, тирять і тирять», – зазначила депутатка.

«Це ви зробили таку систему влади в державі, а ми будемо боротися з корупцією», – наголосила Ірина Геращенко.