Іванна Климпуш-Цинцадзе: вперше після повномасштабного вторгнення Міжпарламентська рада Україна-НАТО відбулася в нашій державі

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла журналістам про підсумки засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО.

«Відбулося чергове засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО. І вперше з часу повномасштабного вторгнення ця зустріч відбулася в Україні. Це дуже важливо з огляду на те, що до цього Парламентська асамблея НАТО ставила серйозні безпекові обмеження для того, щоб їхні парламентарі, учасники ПА НАТО, приїздили до України. Тому важливо,  що вона відбулася в Україні», – вважає Климпуш-Цинцадзе. 

«Наші колеги окрім нашого спільного засідання відвідали реабілітаційний центр Superhumans, вони поспілкувалися з нашими пораненими бійцями, з нашими захисниками та захисницями. І це їхні особисті враження і відчуття, з якими вони повернуться додому, будуть далі переконувати свої суспільства в необхідності продовжувати допомогу Україні», – говорить депутатка. 

«Також під час засідання йшлося і про поточну безпекову ситуацію, і про розуміння тих глибинних трансформацій, які Україна має ще пройти для того, щоб претендувати на членство в Північноатлантичному альянсі. І про те, яким чином нам нарощувати далі надання військової допомоги від країн-членів Альянсу. І в який спосіб сьогодні працюють програми з надання нелетальної допомоги з боку Альянсу тут, в Україні», – повідомила Голова Комітету. 

«Дуже корисний обмін думками. Дуже щирий, дуже відвертий відбувся між нашими парламентарями учасниками нашої делегації і колегами з країн- членів Альянсу. Це та платформа, яка далі буде розвиватися. Опрацювали також варіанти того, як підвищити роль цієї платформи у взаємодії між українським парламентом і ПА НАТО. Я переконана, що кілька напрацювань, які були сьогодні озвучені, оформляться в конкретику і ми будемо мати набагато тісніший діалог. Який, сподіваємося, буде також впливати і на ту допомогу, яку нам надають, і на ті речі, які нас швидше приведуть до політичного рішення про запрошення України в Альянс», – резюмує Іванна Климпуш-Цинцадзе.