Влада не випускає опозицію на міжнародні зустрічі і дивується, чому падає підтримка України – Геращенко

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко у соцмережах пише, що західні партнери не розуміють, чому депутатів з проєвропейської опозиції не випускають за кордон на міжнародні події.

«Отримала листи від міжнародних партнерів, яким змушена була написати, що не зможу взяти участь в зʼїзд Консервативної партії Британії і конференції депутатів парламентів країн ЄС Open Dialogue. Причина – спікер не підписав відрядження, а отже мене не випустять на кордоні», – повідомила Геращенко.

«Колеги, мʼяко кажучи, подивовані, запитують, чи хотіла б я передати якийсь меседж конференції, який вони протранслюють. Мій єдиний меседж за кордоном – це підтримка України, розповідь про деокуповані території, які потребуть відновлення, посилення санкцій проти рф, запрошення наших колег відвідати Україну», – зазначає народна депутатка.

Вона нагадує: десятки європейських депутатів відвідали Донеччину, Харківщину, Чернігівщину на запрошення депутаток з «ЄС» і стали справжніми друзями України, її лобістами і адвокатами.

«І замість подякувати «ЄС» за єдність, яку ми незмінно демонструємо назовні, і захист національних інтересів України, влада в особі Банкової блокує нашу міжпарламентську діяльність. Спікер не підписує відрядження, бо така воля ОП, а він, замість захищати парламентаризм і депутатів, виконує всі вказівки Банкової», – обурюється Геращенко.

«Лише у вересні спікер зарубив кілька відряджень голови комітету євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, зокрема й у Берлін, на конференцію за участі німецьких депутатів. Іванна, безумовно, є однією з найпрофесійніших лобістів України назовні, і блокування її роботи – це відверте шкідництво», – вважає Геращенко.

«Маємо справжній скандал в ПАРЄ. Олексія Гончаренка не випустили на спікерську конференцію в Дублін, організовану Радою Європи. Олексій мав там виступ від групи консерваторів Асамблеї в рамках президентського комітету. Так, Олексій поки не спікер ВР, але він найефективніший і найвідоміший в ПАРЄ депутат», – констатує співголова фракції.

«Абсурд, але Порошенка випустили у відрядження у Швецію, де він мав зустрічі з міністром оборони, урядовцями і половиною парламенту, примусивши ще надіслати офіційне запрошення не лише від міністрів, але і спікера. Ви уявляєте, як на нас дивляться за кордоном?», – пише Геращенко.

«Цього тижня на комітетах, де розглядають бюджет, міністр Марченко скаржився, що підтримка України падає. А в дзеркало дивитися не пробували? Бо ж задача влади – спільно, на всіх рівнях захищати країну і посилювати її підтримку», – вважає народна депутатка.

«Це в Україні парламент повністю втратив свою субʼєктність, а спікер боїться підписати відрядження без дозволу Банкової. В цивілізованому світі саме парламенти, конгреси, сенати, асамблеї вирішують долю бюджетів, й чи буде там закладено підтримку України. Тож горизонтальні звʼязки і особисте спілкування парламентарів дуже важливі. А це – не лише ритуальні зустрічі, а й активна участь в конференціях, форумах, де є можливість донести позицію і поспілкуватися», – пояснює Геращенко.

За її словами, все це зараз блокується, відрядження підписують вибірково.

«Про ненормальну ситуацію і знецінення статусу депутата на прикладі Гончаренка вже пише впливове британське видання Express. Питань про авторитаризм в Україні в світі все більше. Хоч насправді нас зі світом має обʼєднувати зараз одне питання – як нам разом перемоги росію», – резюмує Ірина Геращенко.