Ті, хто тисне на журналістів та бізнес, дають пас нашим недругам – Петро Порошенко

Атаки силовиків на український бізнес, тиск на журналістів-розслідувачів погіршують інвестиційний клімат в Україні і допомагають зовнішнім критикам нашої держави – переконаний пʼятий Президент Петро Порошенко. Він застеріг владу від повернення найгірших практик часів Януковича.

«2024 почався з відчуттям великої тривоги. Важка ситуація на фронті. Зависли питання із макрофіном від ЄС і з коштами на воєнну допомогу від США. Під дуже великим питанням — перспектива запрошення до НАТО на саміті у Вашингтоні. Свої складнощі з переговорами по вступу до ЄС — насувається головування Угорщини в Євросоюзі. Інвестори бояться вкладати гроші в Україну. Дедалі більше зовнішніх гравців мусолять тему про нібито невідповідність України критеріям членства в ЄС та НАТО», – написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

«Але як не прикро, є люди, які дають нашим недругам пас з України. Це ті, хто тисне на журналістів-розслідувачів, залякує їх та веде незаконнне за ними спостереження. Це ті, хто розхитує єдність і веде кампанію проти Головнокомандувача ЗСУ. Це ті, хто у стосунках влади і бізнесу повертають країну в часи Януковича-старшого і його Саші-стоматолога», – зауважує пʼятий Президент.

«Це і не дивно. Представники команди президента-втікача не просто пригріті і обласкані в теперішньому ОПУ, а керують один — правоохоронними органами, а інший — судовою системою. Обоє делеговані туди сумновідомим Андрієм Портновим, проти якого США впровадили санкції, а українська влада — навпаки, наділила повним імунітетом.
Саме під їх керівництвом ДБР, БЕБ та інші правоохоронні органи пресують бізнес і відлякують від України навіть тих інвесторів, які не бояться війни», – констатує Порошенко.

«Затримання Ігоря Мазепи — це не його персональний кейс. Подібних справ накопичилося дуже багато, просто прізвища жертв вибіркового правосуддя не такі гучні і відомі. Про повернення практик 2010-2013 років дедалі більше говорять представники самого бізнес-середовища. Про це йшлося і у заяві громадського руху «Манфіест -42», ініційованій Мазепою. Ніколов та Бігус критикували корупцію в МО та ОПУ, а Мазепа — в правоохоронних органах, за що і поплатився», – вважає Петро Порошенко.

«Замість того, щоби дослухатися і виправити помилки, влада обирає інший шлях — заткнути рота критикам. І не цурається найгірших практик часів Януковича», – наголошує Порошенко.

На його переконання, ситуація потребує негайного втручання Президента. «Вважаю, що політичній аспекти цих проблем мали би обговорити на його зустрічі Президента з лідерами парламентських фракцій, а бізнесові та ділові — під час розмови глави держави з бізнес-асоціаціями та з громадським рухом «Маніфест 42». Такий відвертий діалог має покласти край негативним тенденціям і посилити нашу внутрішню єдність у протидії зовнішній агресії. Єдність навколо Збройних Сил України», – резюмує Порошенко.