Закон про мобілізацію має вносити Глава держави – Порошенко в Раді

Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради заявив, що «Європейська Солідарність» готова підтримувати законодавчі ініціативи щодо мобілізації, які внесе Верховний Головнокомандувач відповідно до Конституції України. Він закликав владу повернутися у правове поле, відновити повноцінний парламентаризм та припинити переслідування журналістів і опозиції. 

«Команда «Європейської Солідарності» вдев’яте одноголосно підтримує рішення про продовження воєнного стану і мобілізації як проєкти, які подані Верховним Головнокомандувачем відповідно до Конституції України. Бо саме Глава держави – це його конституційний обов’язок за статтею 106 – має подавати і вносити закони і поправки до мобілізаційного законодавства», – нагадав Петро Порошенко.

«Ми готові працювати зі змінами, які запропонує президент, а не з тим мотлохом, який нашкрябала одіозна депутатка за завданням Офісу президента. І потім соромно дивитися в очі і військовим, і цивільним», – зауважив лідер «Європейської Солідарності». 

«Лише захист парламенту від подібного тиску, відновлення авторитету парламенту сьогодні може захистити демократію. І тому ми вимагаємо, по-перше, повернути журналістів у кулуари Верховної Ради. По-друге, відновити пряму трансляцію засідань – нема чого ховатися, у нас під небезпекою знаходиться весь народ і тільки депутати захищені відсутністю трансляції. Ніхто вже в це не вірить», – сказав Порошенко. 

«По-третє, повернути годину запитань до уряду. Чому вони приходять сюди лише на демонстрацію замість того, щоб парламент реалізовував парламентський контроль? По-четверте, ухваліть законопроєкти про українську церкву, про захист суб’єктів господарювання – після величезного скандалу з бізнесом, про захист журналістів, про захист громадських діячів. І припиніть слідкування не лише за журналістами, а й за опозиційними депутатами. Вистачить», – закликав Петро Порошенко.