Порошенко в ефірі CNBC звернувся до американців: продемонструйте лідерство, допоможіть Україні перемогти путіна

Петро Порошенко в ефірі американського телеканалу CNBC закликав західних партнерів пришвидшити надання зброї і грошей для України. Пʼятий Президент зауважив, що Захід, допомагаючи Україні, інвестує у власну безпеку. Порошенко також нагадав, що українська армія після повномасштабного вторгнення всупереч прогнозам показала вражаючі результати на полі бою проти російських окупантів.

«Перемога у війні потрібна не тільки Україні, а всій Європі, всьому НАТО, всьому світу, вільному і демократичному», – зауважив Порошенко.  

«Західному світу буде простіше і дешевше дати нам зброю і гроші і допомогти нам виконувати вашу роботу. Ця війна не тільки за Україну і це не допомога Україні.  Це інвестиція у вашу власну безпеку», – наголошує Петро Порошенко. 

«Україна заплатила за це найбільшу ціну – життя наших героїв. Кожного тижня я на передовій.  Я бачу позиції російських військ і героїчних українських воїнів. Нам потрібно закрити нинішній запит наших військ. Тому що в 2022 році це були танки – і ми їх отримали із запізненням на рік. У 2023 році нам потрібні були системи радіоелектронної боротьби та безпілотники – ми отримуємо це лише у 2024 році. У 2024 році нам терміново потрібні F-16, а замість цього у нас немає боєприпасів, у нас немає танків, у нас немає дронів. І у нас немає F-16», – констатує пʼятий Президент. 

Він звернувся до американців: «найбільша військова сила у світі – це Сполучені Штати. Будь ласка, продемонструйте своє лідерство. Без цього путін був би сильнішим, путін пішов би далі. Тому що єдина мова, яку розуміє путін, це мова сили», – сказав Порошенко.  

«Потрібно постійно пам’ятати: кожна година затримки артилерійських снарядів означає людські життя. Життя наших воїнів і життя наших мирних жителів.  А це занадто багато і занадто висока ціна», – зауважує лідер партії. 

«Немає нічого важливішого, аніж зупинити путіна. Якщо не зупинити це в Україні, вже наступного року він з’явиться в країнах НАТО. І це буде значно більшою проблемою, це буде дорожче», – пояснив Порошенко.