Ледь не зірвали передачу техніки: Порошенко повіз екскаватори до військових

Петро Порошенко з колоною тягачів, яка перевозить будівельні екскаватори, вирушив до військових. На прикордонних прифронтових землях ці машини допоможуть будувати фортифікаційні споруди. Як розповів пʼятий Президент, поїздка, яка ретельно готувалась заздалегідь, ледь не зірвалась в останню мить. 

«Ці екскаватори дуже чекають на українському кордоні для будівництва фортифікаційних споруд. Вони вже завантажені на трейлери і сьогодні вночі мали їхати до прикордонної області. Вони не виїхали», – повідомив Порошенко. 

«Лише диво не зірвало нашу операцію для забезпечення Збройних Сил технікою для будівництва фортифікацій. Але все-таки ми йдемо, і ніхто нас не зупинить. Я дякую комбригу та керівництву СБУ, яке зупинило спробу зірвати поставку нашої техніку до ЗСУ. Також вітаю Службу безпеки із сьогоднішньою великою перемогою, коли було знищено 6 літаків ворога», – сказав Петро Порошенко. 

На трьох траках – 6 екскаваторів для ЗСУ. «Перед вами тижні великої роботи нашої команди. Не просто оплатити, а ще знайти, зробити й забезпечити запчастинами, замінити гідравліку, провести технічне обслуговування, закупити інструменти. А додатково ми веземо все: від одноразового посуду до пилорам, від бензопил до рукавиць. Усе, про що нас попросили Сили Оборони», – пояснює Порошенко. 

«Вчора ми зустрічалися з виробником і дали нові замовлення на техніку для будівництва ліній оборони. Робимо все, аби прискорити будівництво фортифікацій. Дякую, що 5 хвилин тому рішення ухвалили, і поставка нашої техніки для будівництва фортифікацій стала можливою. Зараз усі ці екскаватори рухаються на північний схід, туди, де військові на них дуже чекають», – резюмує пʼятий Президент.

Раніше «Європейська Солідарність» ініціювала створення у Верховній Раді ТСК з питань будівництва фортифікаційних споруд. Петро Порошенко закликав владу виділити кошти на оборонні укріплення ще у серпні 2023 року. «Була вимога щодо внесення змін до бюджету для різкого збільшення фінансування фортифікаційних споруд. Починаючи з жовтня з цього приводу були проведені три Ставки, були дані жорсткі доручення. Але побудова не розпочалася і грошей не було виділено», – нагадав Порошенко в інтерв’ю Віталію Портникову.

«Зараз ми маємо іншу крайність – непрозоре виділення фінансування і дуже сильне затягування з введенням їх в експлуатацію. Ми не маємо цього часу. Термін, який був відведений для цього – два місяці. За два місяці ми мали здати цю позицію», – вважає Порошенко.

«Наша пропозиція, наша законодавча вимога щодо створення Тимчасової слідчої комісії по фортифікаційним спорудам не ставиться на голосування четвертий місяць. А це якраз та єдність, навколо якої ми маємо об’єднатися. Єдність навколо Збройних Сил і єдність навколо фортифікаційних споруд. Бо народ має право знати – темпи будівництва, де ми можемо підтримати і прискорити, знати прозорість фінансування для того, щоб як на «великому крадівництві» не набивали кишені ті самі особи. Вибачте, сьогодні мова йде про існування держави», – наголосив Порошенко.