Стало відомо, кому Порошенко привіз партію потужних ударних дронів «Мамонт»

Легендарна 53-я окрема механізована бригада Сухопутних військ ЗС України імені князя Володимира Мономаха рік тримала оборону Авдіївки, утилізуючи русню. Саме в цю бригаду Петро Порошенко передав півсотні унікальних ударних дронів «Мамонт» і 400 FPV-дронів «Бандера-бум».

«Мамонти» – це одна з останніх розробок українських виробників безпілотних апаратів. Важкий FPV-дрон «Мамонт» може нести 4-кілограмову бойову частину, з якою здатен подолати відстань у 12 кілометрів. А з меншою бойовою частиною у 1,5 кг максимальна відстань зростає до 30 км. Високі характеристики дрона забезпечуються більшими розмірами та потужними двигунами. Перші серійні безпілотники цієї моделі засвітились восени минулого року на лівому березі Херсонщини, де уражали ворога в районі селища Кринки.

Військові кажуть: дрони і боєприпаси до них зараз – це потреба номер один. Порошенко додає: ефективність використання дронів-камікадзе бійцями 53-ї вражає. «В середньому навіть в умовах протидії РЕБа кількість ефективного застосування FPV – один до чотирьох, один до трьох. У 53-й бригаді – це набагато більше», – констатує п’ятий Президент.

«Ми піклувалися про 53-ю бригаду ще під час важких боїв за Авдіївку, де бригада дуже добре себе проявила. Ми приїхали не з порожніми руками, за моєю спиною – 400 ефпівішок. І перші наші «Мамонти». Це вже більш досконалі, більш потужні машини, з платами ініціації, з батареями», – пояснює Петро Порошенко.

Також бійцям привезли вічний фронтовий дефіцит – 36 шин для вантажівок УрАЛ, 18 шин для КрАЗів і 24 шини для КАМАЗів. «Для логістики, для підвозу БК – в них завжди є потреба», – кажуть бійці.

«Саме бійці 53-ї бригади до останнього дня тримали позиції під Авдіївкою, через які відходили інші підрозділи, чим зберегли багато життів. Дуже радий зустрітися з друзями», – написав Порошенко у соцмережах.