Фортифікації, дрони, церква – фракція «Євросолідарності» блокує трибуну ВР

Депутати фракції «Європейська Солідарність» заблокували трибуну Верховної Ради з вимогою негайно винести на голосування законопроєкт про заборону московської церкви в Україні, створення ТСК з питань фортифікацій і забезпечення ЗСУ дронами.

Фракція наполягала на внесені цих питань в порядок денний на погоджувальній раді голів фракцій та комітетів. Однак ці пропозицій не були підтримані. Під час пленарного засідання «Європейсьа Солідарність» звернулася з вимогою оголосити перерву у засіданні, щоб внести ці проекти на розгляд. Голова парламенту Стефанчук перерву в засіданні оголосив, однак нараду голів фрацій з цього питання не скликав.

«Ми взяли перерву на вимогу двох фракцій. Ми ставимо наступні питання – пів року тому в першому читанні було проголосовано законопроект про заборону московських попів. Цю позицію відстоювали депутати різних фракцій, і ми не розуміємо, чому це питання не виноситься в другому читанні в порядок денний. ТСК – це інструмент опозиції і ситуація з фортифікаціями та дронами важка. Тому ми вважаємо, що тут треба об’єднатися і застосувати парламентський контроль, щоб розібратися хто в уряді відповідає за фортифікації, як відбуваються закупівлі дронів і як вони поставляються в підрозділи», – говорить співголова фракції Ірина Геращенко.

Також депутати розмістили плакати біля президії з написами: «Московська церква вбиває», «Фортифікації – це захист», «Фортифікації – це захист Харкова, Сум, Запоріжжя і кожного воїна». Вони скандують: «Фортифікації. Дрони. Церква».

Марія Іонова закликала Голову Верховної Ради привести порядок денний парламенту у відповідність та не ховатися від народних депутатів. «Може, ви нормально проведете свою роботу хоч раз? Чому ви закриваєте двері перед народними депутатами? Ми вас просимо обговорити питання дронів та фортифікацій. Поїдьте під Харків та подивіться, яка ситуація на фронті», – сказала вона.

Раніше Петро Порошенко під час виступу з трибуни закликав негайно створити ТСК з питань фортифікацій. «18 грудня я висловив тверду позицію по необхідності негайного будівництва фортифікаційних споруд, які складаються з 4 елементів – облаштування власне споруд, влаштування мінних полів, протитанкових мін, замінування і підрив доріг, мостів, і четверте – забезпечення радіоелектронної розвідки та РЕБівського прикриття», – нагадав Порошенко.

«Нас запевняли, відосики показували, що все в країні гаразд, аж поки ми не дочекалися першого удару росіян в Харківській області. І виявляється, що або не будували, або крали, або будували не там. Парламент – це є його конституційна функція – має створити тимчасову слідчу комісію, проект якої лежить уже 4 місяці, розслідувати і забезпечити захист воїнів, цивільних і української території», – наголосив Порошенко.

«Така сама ситуація з дронами. Мій фонд поставив 10%, 15900 дронів  від загальної кількості FPV, які поставила держава. Ганьба!», – обурився Порошенко. П’ятий Президент також закликав винести на голосування у другому читанні законопроєкт про заборону московської церкви в Україні.