«Європейська Солідарність» пропонує спрямувати міністерству оборони України всі кошти дорожнього фонду, кошти від військових облігацій передати на потреби оборони та переглянути розподіл військового ПДФО – 30% віддати безпосередньо військовим частинам. Про це сказав народний депутат Ростислав Павленко на брифінгу.
«Європейська Солідарність» пропонує кілька змін до податкового законодавства, бюджетного законодавства, які дозволять вирішити ті нагальні проблеми щодо фінансування військових. Дозволять зняти наслідки того, як нахазяйнувалися і як не планували», – підкреслив депутат.
«Європейська Солідарність» пропонує, що всі кошти дорожнього фонду, на період воєнного стану, мають спрямовуватися міністерству оборони України. В першу чергу на фінансування фортифікацій і закупівлю будівельної техніки для того, щоб ці фортифікації будувати», – зазначив Павленко.
Депутат також зазначив, що ще однією ініціативою фракції є посилення контролю за розподілом бюджетних коштів: «Всі кошти, які виділяються з державного бюджету мають прозоро розподілятися».
«Європейська Солідарність» пропонує зміни до Бюджетного кодексу, відповідно до яких всі кошти, зібрані від військових облігацій, спрямовувалися б до спеціального фонду і розподілялися виключно на потреби оборони. Нам кажуть, що немає звідки платити виплати військовим – будь ласка, ось вам джерело», – розповів він.
«Європейська Солідарність» вимагає переглянути розподіл військового ПДФО – спрямувати 30% військовим частинам. Не 10%, як зараз, а 30% – щоб громади мали можливість перераховувати безпосередньо військовим частинам. Вони точно знають, як закупити, як отримати і що з цими грошима робити. Таким чином, це буде втричі ефективніше використання коштів», – розповів Павленко про ще одну ініціативу «Євросолідарності».
Окрім цього, ще 30% від сплати військового ПДФО має піти на закупівлю спецтехніки і обладнання, а 40% – має отримати міністерство стратегічної промисловості.
«Для того, щоб забезпечити військових безпосередньо зараз кошти є. Але питання в тому, що їх спрямування і використання має бути ефективним і прозорим», – наголосив депутат.
Павленко зазначив, що влада заявляє про дефіцит бюджету та нестачу приблизно 500 мільярдів гривень для забезпечення військових. Але при цьому замовчує кілька дуже важливих речей.
«Уже зараз, навіть до того, як усі ці ідеї щодо підвищення акцизів на пальне, щодо підвищення податків, які зараз уряд надіслав до Верховної Ради – уже зараз ми бачимо зростання цін на продукти харчування, на основні товари, які споживають громадяни. Тому що всі роблять дуже простий висновок: якщо зростають податки, то ростимуть ціни», – пояснює він.
«Зростання податків – це дуже важкий удар по бізнесу, по виробництву, яке ледь-ледь спинається на ноги, намагається втриматися при всіх шоках пов’язаних з війною, відключенням електроенергії, постійними обстрілами. Їм фактично завдають удар в спину плануючи підвищення податків», – додав депутат.
«Нам забувають сказати, що бюджет насправді перевиконується. Минулого року – більш, ніж на 50% було перевиконано план. Цього року експерти рахують, що принаймні на третину буде перевищено дохідну частину», – зауважив представник «Європейської Солідарності».
При цьому він навів результати соціологічного опитування, де 9% українців говорять, що їм не вистачає коштів на їжу, 32% говорять, що вони покривають лише базові потреби своєї сім’ї і 48% – які можуть забезпечити базові потреби, але на все інше змушені відкладати і економити кошти.
«Фактично підвищувати податки за таких умов – це вбивати країну. Це допомагати ворогові. «Європейська Солідарність» вважає такі дії неприпустимими», – підкреслив депутат.