Порошенко пояснив, у чому небезпека податкових змін

Петро Порошенко на брифінгу у Верховній Раді після голосування змін до Податкового кодексу заявив, що це рішення буде руйнівним для української економіки. Він також зауважив, що тільки після жорсткої реакції «Євросолідарності» вдалося зняти поправку про підвищення військового збору для самих військових.

«Починаючи з 1 жовтня обкладуть податками український бізнес, українських ФОПів і найменш захищені верстви населення, тих, хто отримує білу зарплату, сплачує в повному обсязі податки. Голосували за цей закон ті, хто в більшості своїй взагалі в своєму житті не сплачували чесно податки. П’ять років у Верховній раді вони сиділи на конвертах. І тому монобільшість плюс ОПЗЖ заборонена гвалтують економіку України, український бізнес, народ України», – обурився Порошенко.

«Сьогодні заднім числом, пояснюючи, що гроші нібито йдуть на фінансування Збройних Сил, вони фінансують інвестнянь, пропагандистський «Єдиний марафон», силовиків», – нагадав п’ятий Президент.

«Замість того, щоб секвеструвати бюджет, наприклад, на 42 млрд грн по дорогах, які вони будують в прифронтовій зоні. У дорожньому фонді є стаття розрахунку за попередні борги «Великого будівництва». Звертаю вашу увагу – по цінним паперам українських суверенних державних євробондів вони зробили реструктуризацію. А по боргам собі вони заклали гроші в бюджет, витягаючи при цьому кошти з кишень найменш захищених верств населення», – зауважив Порошенко.

«Податки, які були запропоновані владою, не чіпають детінізації. В першу чергу це стосується спирту, табачки, ігорки, митниці», – пояснює Порошенко. «Пропозиція нашої команди нараховує 256 мільярдів, які ми запропонували як джерела щодо оподаткування багатіїв, оподаткування розкоші і забезпечення детінізації, так і питання секвестрування або скорочення неефективних видатків бюджету», – нагадав лідер партії.

«Вони думають, що завдяки цьому зберуть більше податків. Бізнес закриється, а закритий бізнес податки не буде платити взагалі. Вони думають, що їх врятує 800 гривень, які вони збирають з кожного ФОПа в селі. Вони забирають гроші в найманих працівників і з приватного сектору, і з державного. Опитування показують, що більше 55% суб’єктів господарювання не зможуть найманим працівникам компенсувати підвищення воєнного збору», – зазначив Порошенко.

«Гроші йдуть для живлення функцій діючої влади. Ми маємо забезпечити прозорість, звітність і притягнення до відповідальності. Інакше вони будуть лежати в ліжку, засипаному доларами, а вчителька, пенсіонер, санітарка, прибиральниця будуть платити 5% військового збору, обмежуючи собі найнеобхідніше», – резюмував Порошенко.