Європейська комісія публічно звернула увагу на цензуру, пропаганду та утиски опозиції в Україні. Про це сказала народні депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе у програмі «ЄвроSapiens», аналізуючи щорічний звіт Єврокомісії щодо поступу реформ країни-кандидата.
«Верховенство права, свобода слова, права та свободи громадян – це те, без чого у нас немає ніяких шансів стати членом Європейського Союзу. Розділ сам по собі складний через те, що відсутні чіткі критерії виконання. Оскільки формалізованих стандартів функціонування демократії в ЄС очевидно не існує. Кожна країна має свою специфіку. Тому це означає, що ми ще уважніше маємо ставитися до функціонування демократичних інституцій», – сказала вона.
«У нас війна, існують певні обмеження, але ми не маємо права виграти війну і програти демократію в Україні. І про це вперше Єврокомісія почала публічно говорити в цьому звіті. І про «єдиний телемарафон», і про утиски опозиції, і про необхідність незалежності місцевого самоврядування. Це робиться поки що в м’якій формі. Але вперше за час великої війни це робиться публічно, а не кулуарно, як і раніше», – додала народна депутатка.
«Минулого року щодо свободи слова Європейська комісія говорила про необхідність розробки плану повоєнного відновлення плюралістичного ландшафту, то у цьому звіті мова йде про те, що вже зараз влада України має поступово відновлювати прозорий, плюралістичний і незалежний медіа-ландшафт. Європейська комісія каже «Ні» пропаганді і цензурі в Україні», – підкреслила Климпуш-Цинцадзе.
Також народна депутатка наголосила, що країни-члени Євросоюзу зможуть надавати певні вимоги, які передуватимуть членству України.
«У звіт Європейської комісії увійшло твердження, що Україна має готуватися до нових вимог з боку держав-членів Європейського Союзу. А це означає, що наш шлях до членства не буде простим. Але водночас ЄС готовий підтримати Україну як фінансово, так і політично», – зазначила вона.
«Новий механізм підтримки нашої держави, що вже почав функціонувати влітку цього року, надасть до 50 мільярдів євро до 2027 року для відновлення, розвитку і модернізації країни. Така підтримка є чітким сигналом солідарності і готовності Європи все ж бачити Україну у складі свого Союзу», – додала народна депутатка.
«Звіт Єврокомісії – оцінка нашого минулого року і орієнтир на майбутнє. Кожна галузь, сектор, глава переговорів – це можливість наблизити Україну до членства. ЄвроСоюз робить усе можливе, щоб підтримати нас. І тепер черга за Україною. Від кожного нашого кроку залежить, як швидко ми станемо дійсно частиною європейської родини», – резюмувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
