Артур Герасимов: найкращі українські дипломати – це ЗСУ, маємо їх посилювати

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов під час виступу з трибуни Верховної Ради закликав всі ресурси спрямувати на посилення Збройних Сил України.

«Чи пам’ятаєте ви, хто найкращий український дипломат і переговорник? Я вам нагадаю – це Збройні Сили України. Чим міцніше вони стоять, чим потужніше б’ють окупанта – тим сильніші позиції України на будь-яких переговорах. Тоді чим мала б займатись Верховна Рада і вдень, і вночі? Звісно, посилювати наші Сили оборони», – наголосив Герасимов.

«Особливо, коли через дипломатичні помилки призупинене постачання озброєння та даних розвідки. Коли ситуація на Курщині, Харківщині, Донеччині погіршується для наших підрозділів. Коли воїни криком кричать, що їм не вистачає дронів, РЕБів, техніки. Але чомусь влада думає про що завгодно, крім найважливішого – і це відображається у порядку денному», – констатує депутат.

«Петро Порошенко щотижня на фронті. І ми чуємо одне й те саме вже більше року – віддайте військовий ПДФО бригадам напряму, щоб вони швидко і ефективно закривали найбільш нагальні потреби. Зараз критичний момент, і нам треба єднатись навколо нашої Армії», – вважає Герасимов.

«Перемовини в Саудівській Аравії. Знову ми бачимо, що з доленосних переговорів викреслили Верховну Раду. Знову ставка на «п’ять-шість» уявних менеджерів Офісу президента, які за останні місяці не те, що не посилили, а значно послабили міжнародну антипутінську коаліцію, яку наша команда з нуля формувала з 2014 року», – зауважив Артур Герасимов.

«Точно позиція України була б сильнішою, якщо б активно працювала парламентська дипломатія. А для цього треба скасувати протизаконні обмеження, які ввела влада для парламенту і повернутись до внутрішньої єдності. Повернутись до єдності – це означає негайно скасувати протизаконні і абсурдні санкції проти лідера опозиції Петра Порошенка. Бо накладені обмеження вже б’ють і по нашому війську. Адже майже 7 мільярдів власних коштів Петро Порошенко витратив на допомогу Армії. А тепер цю допомогу зривають», – зазначає співголова фракції.

«Якщо ви думаєте, що цими санкціями піднімаєте власні рейтинги – то я вас розчарую. Коли ви заблокували реєстрацію петиції про скасування санкцій на сайті ОП, ми почали збирати живі підписи. І на цей момент маємо вже понад 145 тисяч. Люди обурені протизаконними діями влади. І це ми ще не говоримо, що влада повним ходом готується до виборів. Однією з ознак цього є законопроект 10311, який дозволить Нацгвардії офіційно застосовувати проти власного народу і бойову зброю, і навіть бойові гранати! Ви тільки вдумайтеся. Більше того, їм хочуть дозволити штурмувати цивільні приміщення. Це треба пояснювати? Ще треба пояснювати, кого ця влада боїться більше: путіна чи власного народу?», – обурився Герасимов.

«Люди вимагають від нас ЄДНОСТІ. Уряду національного порятунку. Спільної роботи на дипломатичному фронті. Але в першу чергу – ефективного посилення Армії», – резюмував народний депутат.